Ayşenur İslam aslında kim?

Ayşenur İslam aslında kim?
Başbakan Erdoğan tarafından açıklanan yeni kabineyle ilgili ilginç noktalar bir bir ortaya çıkmaya başladı

Dün gece Başbakan Erdoğan tarafından açıklanan yeni kabineyle ilgili ilginç noktalar bir bir ortaya çıkmaya başladı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na getirilen Ayşenur İslam’ın aslında Merve Kavakçı’nın akrabası olduğu ortaya çıktı. Sakarya Milletvekili Ayşenur İslam, Amerikan vatandaşı olan ve TBMM’sine başörtüsüyle giren ilk milletvekili olan Merve Kavakçı’nın eltisi.AP eski milletvekili Nadir Latif İslam’ın iki oğlundan Bahadır İslam, Ayşenur Külahlıoğlu ile Cihangir İslam ise Merve Kavakçı ile evli
Ayşenur İslam’ın eşi Bahadır İslam Mavi Marmara gemisinin doktoruydu. İsrailli askerlerce 9 kişinin öldürülmesiyle sonuçlanan Gazze ambargosunu delme çabası başarısızlıkla sonuçlanmıştı. Bahadır İslam çeşitli yardım kuruluşlarında gönüllü olarak çalışmaya devam etmekte.

AYŞENUR İSLAM KİMDİR?1958 İstanbul doğumludur. Öğretim üyeliği görevinde bulunan İslam, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi İngiliz Filolojisinin ardından Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nü bitirdi.

Yüksek lisansını Ankara Üniversitesi, doktorasını ise Gazi Üniversitesinde yapan İslam, Ankara Üniversitesi, Kırıkkale Üniversitesi ve Başkent Üniversitesinde öğretim üyeliği görevinde bulundu.

Çeşitli kitap ve makaleleri yayınlanan Bakan İslam, Yunus Emre Enstitüsü yönetim kurulu üyeliği yaptı. Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma Eğitim Genel Müdürlüğü ve Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü görevlerinde de bulundu.

İyi derece İngilizce biliyor. Evli ve 1 çocuk annesidir.  (LAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com