Aysun'a Çete Azmettirmekten 4 Saat Sorgu!

Aysun'a Çete Azmettirmekten  4 Saat Sorgu!
Kayacı, televizyon programlarında kendisi hakkında olumsuz açıklamalar yapan babası Bekir Kayacı'yı susturmak için elebaşılığını Köksal Öztürk'ün yaptığı bir çeteyi azmettirdiği iddiasıyla ifade verdi..

İSTANBUL'DA fuhuş çetelerine yönelik operasyon düzenleyen polis, Recep Yazıcıoğlu -Adnan Kahveci Platformu Başkanı Ahmet Köksal Öztürk'ün çete ile bağlantısı tespit etti. Soruşturmayı derinleştirerek Öztürk hakkında dinleme kararı çıkartan polis, telefonlarını teknik takibe aldı. Teknik takibe Öztürk ile sık sık telefon görüşmesi yapan manken Aysun Kayacı'nın telefon konuşmaları da takıldı. Œddialara göre bundan sonraki gelişmeler şöyle: Babası Bekir Kayacı'nın bazı TV programlarına çıkarak kendisi hakkında olumsuz açıklamalar yapmasına kızan Kayacı'nın bu telefon görüşmelerinde çeteyi babasına karşı azmettirdiği öne sürüldü. İddiaya göre kendisini polis başmüfettişi olarak tçanıtan Ahmet Köksal Öztürk ile bağlantı kuran Kayacı, babası konusunda yardım istedi. Öztürk ise Kayacı'ya “Benim, savcı, polis birçok tandığım var. Babana dava aç, sana bu kanularda yardımcı olayım” diye karşılık verdi. Ünlü manken, bu konuşmanın ardından babası ve konuyu haber yapan bir gazete hakkında dava açtı.

Bu davadan kısa bir süre sonra Kayacı'nın babasının sık sık katıldığı Kanal D'de yayınlanan Seda Sayan'ın programına yayın yasağı getirildi. Aysun Kayacı'yı arayan Öztürk ise “Bu karar benim sayemde alındı. Artık o programa çıkamayacak” dedi. Ancak bununla yetinmeyen ünlü manken, babası hakkında “akli dengesi yerinde değil” raporu almak için yine çeteden yardım istedi. Çetenin elebaşısı Öztürk ise karşılığında 5 bin TL almak şartıyla Kayacı'nın teklifini kabul etti. Bu süreçte Kayacı'nın babası Bekir Kayacı, Adli Tıp Kurumu'na gönderilerek akli dengesinin yerinde olup olmadığı yönünde testler yaptırıldı. Durumdan haberdar olan polis, Öztürk ile birlikte 6 adamını gözaltına aldı. Öztürk “Aysun'la komşuyuz. Sadece yardımcı olmak istedim” dedi. Baba Bekir Kayacı ise çete üyeleri ve kızı hakkında şikayetçi olurken Öztürk ve adamları tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Aysun Kayacı dün İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan Caddesi yerleşkesinde bulunan Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde ifade verdi. İfadesinde “Bu adamın çevresi vardı. Ben de yardım istedim” dediği iddia edilen Kayacı 4 saat sonra emniyetten ayrıldı.

Savaş AKIN / VATAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com