Aysun'dan AKP'li Vekile Cevap!

Aysun'dan AKP'li Vekile Cevap!
AKP'li vekil Mustafa Elitaş Aysun Kayacı'yı kızdırdı..

Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş'ın Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirirken Aysun Kayacı'ya atıfta bulunması, ünlü oyuncuyu kızdırdı.

Ak Parti Milletvekili Mustafa Elitaş, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirirken, Aysun Kayacı'yı da konuya dahil ederek "Kılıçdaroğlu'nun Aysun Kayacı'dan farkı ne?" demişti.

Eski manken Aysun Kayacı, Elitaş'ın bu sözlerine yazılı açıklamayla cevap verdi.

İşte Aysun'dan gelen o yazılı açıklama:

Herkesin aynı oy hakkına sahip olduğunu, (hakkımda imalarda bulunan Ak Partili beyefendinin aksine) aynı oranda konuşma hakkına ve saygınlığa sahip olduğunu düşünüyorum. Ayrıca, tarih bölümü mezunu olduğumu, buna mukabil bu toprakların yakın ve uzak geçmişini bilmemin, çeşitli konularda fikir yürütmeme az çok yardımcı olduğunu istemeyerek de olsa hatırlatmak durumundayım.

TARTIŞMALARA BENİM DIŞIMDA DEVAM EDİN

Yaklaşık üç sene evvel bir TV programında "demokrasiyi sorgulayalım", "öylesine söylüyorum", "kalıp olarak söylüyorum", "herkesten özür diliyorum", "ben buna inanıyorum demiyorum", "mesela" cümleleriyle söze başlamıştım. Öncelikle programdaki diğer insanların yanlış anlamalarıyla sözlerim başka yerlere taşınmış ve saptırılmış sonuç olarak da bir kesim insanın kalbini kıracak, bir kesim insanın da böyle işine yarayıp siyaset yapmasına yardımcı olacak bir hale getirilmiştir. Geldiğimiz noktada umudum bu tartışmaların, "eğer" yapılmasının memlekete bir faydası olacaksa üç sene evvel de umduğum gibi daha düzeyli bir biçimde ve benim dışımda devam etmesidir.

BEN 6 SENEDİR MANKEN DEĞİLİM

Gelgelelim ben altı senedir manken değilim. Ben bugün tarih öğretmeni olma hakkına sahip, Türk, Osmanlı ve Dünya Tarihi bilen, halkın severek izlediği dizilerde başrol oynamış, ülkenin önde gelen TV kanallarının canlı yayınlarını emanet ettiği çalışkan, özverili, disiplinli, yardımsever, özgürlükçü, tartışmalardan uzak kalmayı tercih eden, barışçı ve başarılı bir genç kadınım. Herhangi bir siyasi parti ile hiçbir yakınlığım olmadı ve olamaz da. Bu yüzden artık daha fazla kullanılmak istemiyorum ve işçi-patron, gazeteci-okuyucu, eğitimli-eğitimsiz, zengin-fakir, milletvekili-çoban fark olmaksızın herkesi sağduyulu, vicdanlı ve sakin olmaya davet ediyorum.

Aysun Kayacı
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com