Aytaç Durak Beraat Etti

Aytaç Durak Beraat Etti
Aytaç Durak'ı koltuktan eden kritik davada beraat kararı çıktı.

Adana'da Aytaç Durak'ın Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden alınmasına yol açan süreci başlatan 'rüşvet kaseti' ile ilgili olarak, haklarında 'rüşvet vermek' ve 'rüşvet almak' suçundan dava açılan CHP'li Meclis Üyesi Mehmet Esendemir ile kasetteki kaydı yapıp Durak'a verdiği iddia edilen Fatma Arzu Yeniçeri, delil yetersizliğinden beraat etti.

Durak, 2010'un Mart ayında yapılan meclis toplantısında, bir akaryakıt istasyonuyla ilgili imar değişikliği konusunda 260 bin dolarlık rüşvet pazarlığı yapıldığına ilişkin ses kasetini ortaya çıkardığını iddia etmişti. 7 meclis üyesinin adının da karıştığını ileri sürdüğü 47 dakikalık kasetin 4 dakikalık bölümünü mecliste dinleten Durak, "Aramızda çürükler varsa ayıklamak görevimiz" demişti.

Bazı meclis üyelerinin de Durak'a yönelik ithamlarda bulunması üzerine, Durak 28 Mart 2010'da, İçişleri Bakanlığı'nca 'soruşturmanın selameti' gerekçe gösterilerek açığa alınmış, kasetteki iddialarla ilgili olarak da 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açılmıştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com