Aytaç Durak davasında 4 tahliye

Aytaç Durak davasında 4 tahliye
Adana’da görülen duruşmada Aytaç Durak’ın da yargılandığı davada 4 kişi hakkında tahliye kararı verildi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden uzaklaştırılan Aytaç Durak'ın da aralarında bulunduğu, 16'sı tutuklu 73 kişinin, çıkar amaçlı örgüt yöneticisi ve üyesi oldukları iddiasıyla yargılandığı davada 4 kişi tahliye edildi.
 
Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanıklar, suç tarihinde Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili olan Mustafa Tuncel ile Ahmet Atma, Orhan Alagöz, Orhan Yiğit, Yusuf Erbey, Mehmet Salih Tulpar, Süleyman Tulpar, Kenan Gündoğdu, Şevki Özveren, Tamer Barış Terkeşli, Taner Özcandan, Emin Ekmekçi, Hakan Bilmez, Ayhan Uykulu, İbrahim Aksoy ve Salih Zor ile tutuksuz sanıklar katıldı.
 
Duruşmada tutuksuz sanık Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden uzaklaştırılan Aytaç Durak, Nuh Aksoy, Ali Uras, Alişan Güldoğan, Bingöl Yalçın, Bulut İşin, Burhan Aşan, Bülent Çelik, Cengiz Dinçer, Ferhat Yüksel, Ahmet Hayırlıoğlu, Ahmet Karadayı ve Ali Yaşar savunma yaptı.
 
Sanık Aytaç Durak, savunmasını yazılı olarak hazırladığını, soruşturma aşamasındaki ifadelerini kabul ettiğini ve aleyhine olan hususları kabul etmediğini kaydetti.
 
Aranın ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, tutuklu sanık Tamer Barış Terkeşli, Orhan Alagöz, Ahmet Atma ve İbrahim Aksoy'un tahliyesine, diğer tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verdi, duruşmayı erteledi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com