Ayten K'nın Katili Bulundu

Ayten K'nın Katili Bulundu
4 ay önce cesedi ormanda bulunan lise öğrencisi Ayten cinayetiyle ilgili, delil yetersizliğinden serbest kalan M.E.E, bir telefon konuşmasında cinayeti itiraf edince yakayı ele verdi.

Muğla'nın Bodrum ilçesinde 'markete gidiyorum' diyerek evden çıkan Milas Ticaret Meslek Lisesi 3. sınıf öğrencisi Ayten K'nın kaybolmuş ve cesedi tam 45 gün sonra AKUT ekipleri tarafından ağaçlar arasında yorgana sarılmış halde bulunmuştu. Korkunç cinayetin ardından katil zanlısı olarak gözaltına alınan M.E.E. delil yetersizlği nedeniyle serbest kalmıştı. Ancak katil zanlısı genç, olaydan tam 105 gün sonra bir telefon konuşmasında arkadaşına cinayeti itiraf etti. Konuşmaları teknik takibe takılan 17 yaşındaki M.E.E. Gaziantep'te yakalandı.

CİNAYET İÇİN 4 EKİP OLUŞTURULDU

Cinayetin çözülmesinin arndından Muğla İl Jandarma Komutanlığı yetkilileri, olayın çözülmesi amacıyla 4 ayrı ekip oluşturulduğunu belirterek, ''Ekipler yaklaşık 5 ay boyunca olayı çözmek için çalıştı. Olayın çözülmesi amacıyla adeta 'iğne ile kuyu kazıldı' ve küçük yaştaki şüpheli Gaziantep'te gözaltına alındı. Şüphelinin yaşı küçük olduğu için ifadesi Bodrum'da savcı gözetiminde alınacak. Zanlı , Ayten ile aynı okulda bir süre eğitim görmüş'' şeklinde açıklama yaptı.

GAZİANTEP'TE TUTUKLANDI

Zanlı emniyetteki sorgusunun ardırdan sevk edimdiği mahkemede tutuklandı. Geçtiğimiz günlerde kızlarının ölümünün üzerinden 100 gün geçmesine rağmen katilinin yakalanamamasına isyan eden Ayten K'nin ailesi ise çok mutlu olduklarını ve adalete güvendiklerini söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com