Ayvalık'ta yangın!

Ayvalık'ta yangın!
Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde farklı noktalarda 1,5 saat arayla çıkan iki yangın, vatandaşların da yardımıyla itfaiye ve orman ekipleri tarafından söndürüldü.

Edinilen bilgiye göre, Ayvalık ilçesi Mezarlık mevkisi arkasında bulunan Ayvalık Belediyesi'ne ait çöplükte yangın çıktı. Çaldıkları telefon kablolarını yakarak içindeki bakır teli çıkarmaya çalışan kişiler tarafından çıkarıldığı tahmin edilen yangında yaklaşık 100 adet zeytin ağacı zarar gördü.

Söz konusu yangına müdahale edilirken, aynı dakikalarda İlk Kurşun Tepesi'nin Edremit Körfezi'ne bakan kısmında bulunan çalılık arazide ikinci bir yangın çıktı. Şiddetli poyrazın etkisiyle hızla büyüyen yangına çok sayıda arazöz ve bir yangın söndürme helikopteri müdahale etti.

Yeni Mahalle Muhtarı Beytullah Gündoğan öncülüğünde aralarında çok sayıda çocuk ve kadının da bulunduğu kalabalık bir vatandaş topluluğu da söndürme çalışmalarına destek verdi. Olay yerine gelen Ayvalık Kaymakamı Nihat Nalbant ve Ayvalık Belediye Başkanı Hasan Bülent Türközen, söndürme çalışmalarını yerinde takip etti.

1,5 saat arayla çıkan iki yangın hakkında bilgi veren Ayvalık Orman Bölge Şefi Süleyman Demir, "Ayvalık Belediyesi'ne ait çöplük alanda çıkan yangının Küçükköy beldesi sınırları içinde bulunan bir zeytinlik alana sıçraması sonucunda söz konusu alanda yaklaşık 100 adet zeytin ağacı zarar gördü. Bu yangına müdahale edildiği sıralarda da İlk Kurşun Tepesi olarak bilinen mevkideki çamlık alanda bir yangın çıktı. Her iki yangına da Ayvalık Belediyesi'ne bağlı itfaiye ekiplerinin yanı sıra Edremit Orman Bölge Şefliği'ne ait arazöz ve ekipler, 1 adet yangın söndürme helikopteri müdahale etti. Her iki yangın da şiddetli poyraza rağmen güçlükle müdahale edilerek kontrol altına alınıp söndürüldü" dedi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com