Azerbaycan'dan Türkiye'ye doğalgaz akışının kesilmesi

Azerbaycan'dan Türkiye'ye doğalgaz akışının kesilmesi
Bakan Yıldız: "Azeri gazının dün bir düşüş gösterdiği gözlendi. İnşallah bugün telafi edilecek. Vatandaşımıza ve sanayicimize sirayet ettirmeden bu noktayı da aşmamız gerekiyor"- "Kısa sürede bunun telafi edilmesini Azeri kardeşlerimizle görüşüyoruz. Malu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Azerbaycan'dan Türkiye'ye doğalgaz akışının kesilmesine ilişkin, "Azeri gazının dün bir düşüş gösterdiği gözlendi. İnşallah bugün telafi edilecek. Vatandaşımıza ve sanayicimize sirayet ettirmeden bu noktayı da aşmamız gerekiyor" dedi.

Bakan Yıldız, Ardahan Valisi Seyfettin Azizoğlu, AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy ile Hanak ilçesindeki BOTAŞ Doğalgaz Tesisleri'ni gezdi.

Burada istasyonları gezerek çalışmalar hakkında bilgi alan Yıldız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Azerbaycan gazının girdiği en önemli noktalardan biri olan Hanak Kompresör noktasında incelemeler yaptığını belirtti.

Kompresör merkezini yerinde gördüğünü ifade eden Yıldız, şunları kaydetti:

"Azeri gazının dün bir düşüş gösterdiği gözlendi. İnşallah bugün telafi edilecek. Vatandaşımıza ve sanayicimize sirayet ettirmeden bu noktayı da aşmamız gerekiyor. Burada üç ünitelik bir kompresör merkezimiz var. Azerbaycan'dan gelen gazın basıncını yükseltip daha da ilerilere vermek için inşallah Azeri gazının bugün akşam itibarıyla normal değerlere dönmesini bekliyoruz. Kompresör merkezinde de incelemeler yaptık. Bir kısım aksayan yönleri de inşallah tekrar telafi etmemiz lazım geldiğini arkadaşlarımızla görüştük. Vatandaşımıza sirayet eden bin sıkıntı inşallah olmayacak. Uzun süreli olması halinde bir sıkıntı olur. İnşallah bu uzun süreli olmayacak. Kısa sürede bunun telafi edilmesini Azeri kardeşlerimizle görüşüyoruz."

Bu noktada sıfırın altında 28 derecelerin görüldüğünü hatırlatan Bakan Yıldız, "O yüzden daha da dikkatli olmamız lazım. Olumsuz hava koşullarından az etkileniyor olmamız lazım, o yüzden bu kompresör merkezini de yerinde gördük" diye konuştu.

Muhabir: Zehra Melek Çat
Yayınlayan: Yücel Velioğlu

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com