Azeriler'den Fransa'ya tokat gibi cevap

Azeriler'den Fransa'ya tokat gibi cevap
Ünlü yazar İbrahimbeyov, Fransız onur nişanını iade edeceğini açıklarken Azeri TV kanalları da Fransız şirketlerin reklamlarını yayınlamıyor.

Azerbaycan'da Fransa'ya tepki artık yaptırıma döndü. Azerbaycanlı ünlü yazar İbrahimbeyov Fransız onur nişanını iade edeceğini açıkladı. Bazı radyolar Fransız şarkılarını listelerinden çıkarırken; televizyon kanalları da Fransız şirketlerin reklamlarını yayınlamıyor.

Fransa Senatosu'nun utanç yasası bu gün de Azerbaycan basınının ana gündem maddesiydi. Basın, yönetimden sivil toplum örgütlerine herkesin tepkisini okurlarına duyurdu.

Fransız şarkılarını yayınlamama kararı

Bir radyo müzik kanalı, Fransız şarkılarını yayınlamama kararı aldı. Bir televizyon kanalı da Fransız şirketi ile olan sporsorluk anlaşmasından vazgeçti.

Ünlü yazar Onur Nişanı'nı iade etti, ortak dernekten de istifa etti

Azerbaycanlı ünlü yazar İbrahimbeyov da Fransa'nın kendisine layık gördüğü onur nişanını iade etme kararı aldı. İbrahimbeyov ayrıca Azerbaycan Fransa Kültürel İlişkiler Derneği Başkanlığı'ndan istifa etti.

Azerbaycan Gençler Eğitim Merkezi, Fransız 3 sivil toplum örgütü ile eğitim alanındaki işbirliği anlaşmalarını iptal etti. Azerbaycan Türk Sanayici ve İşadamları Birliği de düzenlediği basın toplantısıyla Fransa'yı kınadı. Fransa'ya gönderilen mektupta da bu yanlıştan dönülmesi istendi.

Türk Büyükelçi'den Azerilere teşekkür

Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Hulusi Kılıç da Azerbaycan yönetimi ve hakına Fransa'ya gösterdiği tepki dolayısıyla teşekkür etti.

Büyükelçi Kılıç, Fransa'nın Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı AGİT'in Minsk Grubu eşbaşkanlığı görevinden istifa etmesi gerektiğini vurguladı. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com