Azimle Herşey Aşılabildiğinin İspatı Melis Bilen

Azimle Herşey Aşılabildiğinin İspatı Melis Bilen
Daha 8 yaşındayken yetim kaldı. Yılmadı, yıllarca yatılı okudu ve endüstri mühendisi oldu. Ama içindeki müzik tutkusu ağır basınca ilk albümünü çıkardı.

İnsanın isterse önündeki her engeli azmiyle aşabileceğinin en güzel örneğini bu kez küçücük bir yürek gösterdi. İstanbul'da yaşayan Melis Bilen, beyin kanserine yakalanan öz babasını daha 8 yaşındayken kaybetti. Yetim ve maddi durumu kötü ama başarılı çocukların eğitim gördüğü Darüşşafaka'da dokuz yıl süreyle yatılı okuyan Melis, tüm yaşadıklarına rağmen, derslerinde büyük başarı gösterdi. Su balesi, yüzme ve modern danslara da ilgi duyan Melis, 2001'de Koç Lisesi'ni bilim projesiyle birincilik kazandı. Aynı yıl çeşitli yüzme yarışmalarında 8 madalya elde etti. 2002'de kurduğu step dans takımıyla İstanbul'da ikinci oldu.

ÜN HIRSI YOK
Hakkında Öğrenci Seçme Sınavı hazırlıklarını anlatan bir belgesel çekilen genç kız, 2007 yılında çöpe giden ilaçları hastalara ulaştıran projesiyle Sabancı Üniversitesi'nden çevreye duyarlılık ödülü kazandı. Aynı üniversiteden üç yıl önce Endüstri Mühendisi olarak mezun olan genç kız kendi bestelerini değerlendirmek için müziğe yöneldi. Geçtiğimiz günlerde söz ve bestesi kendisine ait parçalardan oluşan "Deneme Bir ki Üç" adlı ilk albümünü yapan Melis'in başarısı dünyaya yayıldı. Bir İspanyol sitesi için yaptığı Türkçe beste tam 4.5 milyon kişi tarafından dinlenen Melis, "Bu ilgiyi beklemiyordum. Çok şaşırdım. Şu an 120 bestem var. Ama Ünlü olacağım diye bir hırs taşımıyorum" dedi.

MANEVİ BABASI
Melis Bilen 2002'de cildindeki alerji nedeniyle gittiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde Prof. Yalçın Tüzün'le tanıştı. Bilen, mühendislikten vazgeçip müzisyenliğe yöneldiği yolculuğunda en büyük desteği 'manevi babam' dediği Tüzün'den gördü. Prof. Dr. Tüzün ise "Bir oğlum vardı. Melis'le birlikte bir de kızım oldu" diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com