Aziz Kocaoğlu Bergama'da

Aziz Kocaoğlu Bergama'da
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu: - "(İzmir geri kaldı, biz yaparız) Bu lafları çok duyduk. Kusura bakmayın, İzmir kimseye muhtaç değil. Binali Yıldırım'a hiç değil, Aziz Kocaoğlu'na da muhtaç değil

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 'İzmir geri kaldı, biz yaparız' yönündeki sözleri eleştirerek "Bu lafları çok duyduk. Kusura bakmayın, İzmir kimseye muhtaç değil. Binali Yıldırım'a hiç değil, Aziz Kocaoğlu'na da muhtaç değil" dedi.

Bergama'da İzmir Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyesi tarafından yaptırılacak 350 araçlık Katlı Otopark Projesi'nin temel atma törenine katılan Aziz Kocaoğlu, CHP Parti Meclisi'nce belediye başkan adayı gösterilmeyen Dikili Belediye Başkanı Osman Özgüven, Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak, Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz'un törene katılmasında büyük mutluluk duyduğunu, başkanların siyaset dersi verdiklerini belirtti.

İZBAN'ın Torbalı ve Selçuk'a uzayacağını, Bergama'ya da ulaşması için DDY ile görüşme yaptıklarını belirten Kocaoğlu, İstanbul demiryolu hattının da ilçeden geçeceğini, halka daha konforlu seyahat imkanı sağlanacağını söyledi.

Belediye başkanlığı döneminde ilçe belediyelere ve üreticilere destek verdiğini, son bir ayda temelini attıkları ve devam eden projelerin maliyetinin 1,5 milyar lira olduğunu ifade eden Kocaoğlu, belediyenin İzmir'e hükumetten fazla yatırım yaptığını savundu.

"İzmir geri kaldı, biz yaparız" sözlerini eleştiren Kocaoğlu, şöyle devam etti:

"Biz bu lafları çok duyduk. Kusura bakmayın, İzmir kimseye muhtaç değil. Binali Yıldırım'a hiç değil, Aziz Kocaoğlu'na da muhtaç değil. İzmir 30 Mart'ta kendi göbeğini kendi kesecek. İzmir kalkınmasını da, gelişmesini de sürdürebilecek insan yapısına, iradeye, onura sahip bir kenttir. İzmir diğer illerden farklıdır, daha aydın, demokrattır. İnsana, insan olduğu için bakar. Sözle İzmir'den oy almazsınız. Yapacağınız tek bir şey var, İzmir'in merkezi hükumetten aldığı payı artıracaksınız, İzmir'e hizmet edeceksiniz. Yerel yönetimlerle birlikte gerekli olan projeleri üreteceksiniz."

Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç de, temeli atılan projenin tamamlanmasıyla ilçenin trafik ve katlı otopark sorununun çözümüne yönelik önemli adım atılacağını, projeye İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yüzde 80 destek sağladığını bildirdi.

Kocaoğlu, Gönenç, İzmir İl Genel Meclisi Başkanı Serdar Değirmenci ve törene katılan diğer belediye başkanları tarafından katlı otopark projesinin temeli atıldı.

Muhabir: Sistem
Yayınlayan: Serdar Yılmaz

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com