Aziz Yıldırım fena bombaladı!

Aziz Yıldırım fena bombaladı!
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım başına gelenleri Atatürkçü ve laik olmasına bağladı.
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım Posta Gazetesi'ndan Candaş Tolga'ya son dönemde yaşadıklarını anlattı. Aziz Yıldrım Şike Operasyonlarını Cemaatin yaptığını AKP Hükümetininde destek verdiğini belirtti. Yargıtay'ın vereceği karardan emin olduğunu söyledi. Aziz Yıldırım 6 yıl 3 aylık cezasını onadığı ve en az 2 yıl 8 ay daha hapis yatması gerektiğinin Yargııtay tarafından onanmasından sonra Fransa'dan geldiğinde Fenerbahçe taraftarlarının karşılamasından dolayı çok mutlu olduğunu duygulandığını söyledi.
 
"TEK SUÇUM ATATÜRKÇÜ OLMAM"
 
Kendisi için af filan istemediğini belirten Aziz Yıldırım "Hedefte ben yokum. Fenerbahçe Kulübü var. Ben Fenerbahçe'nin başkanı olduğum için hedefe girdim. Hiçbir zaman ne hükümetten ne de cemaatten yana oldum. Atatürk ilkelerine bağlı, Cumhuriyet'in değerlerine, laikliğe inanan biriyim. Bunlara yanaşmadığım, bunlarla birlikte olmadığım için hedefteyim. 16 yıl başkanlık yaptım. Bir tane ihale aldım mı? Haa, ihale aldım, 5 milyon - 10 milyon benim mühendislerim alıp o da kendi maaşlarını çıkartıyorlar. Onun dışında benim başkanlık dönemimde böyle bir camiayı yöneten adam olarak benimle ilgili bir kelime söyleyebilir mi kimse? Söyleyemez. Çünkü yapmadım. O zaman ne oluyor? Taraf oluyorsun. Benim tarafım belli. Ben Atatürkçüyüm, Cumhuriyetçiyim, laikim. Ödediğim bedel bunun bedelidir." dedi
 
"HÜKÜMET İLE CEMAAT KOL KOLAYDI"
 
Şike Operasyonunu Cemaatin yaptığını, AKP Hükümetinin destek verdiğini söyleyen Yıldırım "Hükümetle cemaat kol kolaydı. Geldikleri noktada 2011'de bize yaptıkları operasyonu cemaat yaptı. Hükümetin haberi var mıydı yok muydu? Haberi varsa cemaatin yaptığına müsaade ettiler. Sonra süreç devam etti. 16'ncı Ağır Ceza'da yargılandık. Bu mahkeme Başbakan'ın dediği paralel devlete mi bağlı? Türkiye Cumhuriyeti'ne mi bağlı? Bunu ben bilemem, kim bilir. Hükümet bilir. Sonra Yargıtay'a geldik. 5. Daire'nin verdiği bu karar Türkiye Cumhuriyeti'ne bağlı bir daire mi paralel devlete mi bağlı? Bunu Başbakan bilir. Adalet Bakanı bilir. Açıklık getirsinler. Benim yorumum yanlış olur. Ama ne diyor Başbakan; "Bütün bu operasyonları yapan cemaattir" Bizim ki de dahil. Benim şüphelerim var ve soruyorum. Her şeyi götürüp bir yere yıkma. Ben son noktada tek bir yeri suçlamıyorum. Başlangıç için suçluyorum. Bak ne diyorum, bu operasyonu cemaat yaptı, hükümet de sorumludur. Son kısmına cemaat yaptı diyemiyorum ama. Bak ilk kez burada açıklıyorum. 25 Kasım'da bana Samanyolu'nun başındaki Hidayet Karaca Bey geldi. Bir kahvaltı yaptık. Yanımda Mahmut Uslu da vardı. Futbol Federasyonu'nda görevli bir hukukçu ve bir iş adamı da. Üçü geldi. Benden Şükrü Saracoğlu Stadı'nda Türkçe Olimpiyatları yapmak istediklerini söyledi. Ben de statta çimleri değiştireceğimizi, statta sıkıntı olduğunu ve 1-2 ay sonra buna cevap verebileceğimizi söyledim. Bana dosyayla yazılı olarak müracaat ettiler. Ben de "yazılı olarak cevap vereceğim ama şu an zor görünüyor" dedim. Diyorlar ki Aziz Yıldırım, Fethullah Gülen ile konuştu. Ben öyle bir konuşma yapmadım. Benim konumu da konuşmadık. Genel memleket mevzuları konuştuk. Ben de orada tenkitler yaptım. Cemaate de, genel de tenkitlerim oldu. Bugün söylediklerimi söyledim" ifadelerini kullandı.
 
"ATATÜRK'ÜN İZİNDEN GİTTİK"
 
Cezaevine girmeye hazır olduğunu söyleyen Aziz Yıldırım "O kolay, ne olacak. Rahatım. Benim idealim var. 62 yaşındayım ama 16 sene bu kulübe inancıma göre hiçbir siyasi partiyi sokmadım. Ne AKP, ne CHP, ne MHP. 16 sene Atatürk'ün çizgisinde gittik. Ben yatmaya hazırım. Onun için geldim. Korkmam. Bir gün çıkarız elbet. Haa, ölürsek yapacak bir şey yok tabi…"  dedi. (BCE)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com