Aziz Yıldırım için tahliye umudu

Aziz Yıldırım için tahliye umudu
Aziz Yıldırım'ın tahliyesi için camia gelecek aya odaklandı.

Şike Davası için nihai karar 1 Haziran'da verilecek, Yıldırım için bir başka umut ise yine Haziran'ın ilk haftasında Meclis'ten geçmesi beklenen 3. Yargı Paketi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Adalet Komisyonu’nun gündemindeki ‘3. Yargı Paketi’ Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ı da yakından ilgilendiriyor.

İçeriğinde, ‘yargıyı hızlandırma’ maddesinin de bulunduğu pakette, hakimlerin onayı doğrultusunda, tutuklular hakkında ‘Adli Kontrol’ kararı verilebilecek. Buna göre; verilecek karar sonrasında tutuklulukları son bulacak kişiler, kendileri için belirtilen bölgelerin dışına çıkmadıkları suretle özgürlüklerine kavuşabilecekler. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın Avukatı Faik Işık da Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ndeki son duruşma gününde bu duruma vurgu yaparak, müvekkilinin yurt dışına çıkmak gibi bir durumu olmadığı için tahliye edilmesi gerektiğini ifade etmişti. Faik Işık, 9 Mayıs 2012 tarihinde Aziz Yıldırım’ın tahliyesi için Adalet Bakanlığı’na gönderdiği dilekçesinde de “Sadece ikametgahı değil tüm malvarlığı ve mezarı Türkiye’de olan Aziz Yıldırım” ifadesini kullanarak, tahliye istemişti.

Heyecan dorukta
Adalet Bakanı Sadullah Ergin de ‘3. Yargı Paketi’ hakkında “Haziran ayının ilk 10 günü içinde Meclis’ten geçer ve yasalaşır” açıklamasında bulunmuştu. Öte yandan Sarı-Lacivertli camia ise rekor oyla yeniden başkan seçilen Başkan Aziz Yıldırım’ın tahliyesini dört gözle bekliyor. 29 Mayıs Salı günü başlayacak ve nihai kararın 1 Haziran Cuma günü verilmesi beklenen dava sonucunda, hukukçuların da genel beklentisi Aziz Yıldırım’ın tahliye olması yönünde. (NSK)

Fanatik

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com