Aziz Yıldırım: Satmayacağım!

Aziz Yıldırım: Satmayacağım!
Yıldırım, Santos'un satılması halinde ellerinde sol bek olarak bir tek Caner'in kalacağını dikkate alarak, “Rakam önemli değil, satmayacağım” cevabını verdi..

Bugünlerde Fenerbahçe'de en çok konuşulan isimler hiç kuşkusuz Brezilyalı futbolcular... Alex, Santos, Cristian ve Bilica'nın Aykut Kocaman ile sorun yaşadığı iddia ediliyor ancak genç teknik adam bunu ısrarla yalanlıyor. Ve açık açık diyor ki; “Benim kimseyle sorunum yok. Antrenmanda çalışan formayı kapar.” Kocaman her ne kadar böyle söylese de Brezilyalılar'ın pek de rahat olmadıkları bir gerçek. Nitekim sambacılar bu sıkıntılarını dışa vurmaya başladı bile... Brezilya Milli Takımı'nda oynamasına rağmen Fenerbahçe'de yedek futbolcu konumuna düşen Andre Santos da bakın neler söylüyor:

Gitmeyi istedim
“Şu sıralar biraz sıkıntılı olduğum gerçek, çünkü oynamıyorum. Brezilya Milli Takımı'na seçiliyor olmak ne kadar büyük gurur veriyorsa, F.Bahçe'de oynayamamak bir o kadar üzüyor. Sezon başında birçok teklif aldım. Hiç de küçümsenecek teklifler değildi aslında. Wolfsburg, bonservisim için 7 milyon Euro'yu gözden çıkarmıştı. Ben de gitmeyi çok istedim ancak başkanımız Aziz Yıldırım bu paraya bile satmadı. ‘Sana ihtiyacımız var, bu yüzden satmıyoruz' dedi. Ancak ben yine de çalışıp formamı kazanmaya çalışacağım. Formayı yeniden kaptıktan sonra bu teklifler devam edecektir.”

Teklif Figer'den geldi
Wolfsburg'un Andre Santos'a yaptığı 7 milyon Euro'luk teklifi Fenerbahçe'ye ileten kişi ise, dünyaca ünlü futbolcu menajeri Juan Figer. Yıllardır sarı lacivertli kulüple iş yapan ancak son dönemde Lugano'nun sözleşme yenilemesi dışında hiçbir transfere karışmayan Figer, sezon öncesi F.Bahçe Kulübü ile temasa geçip öneriyi iletti. Ancak, Andre Santos'un da ifade ettiği üzere başkan Aziz Yıldırım, “Rakam ne olursa olsun Santos'a ihtiyacımız var. Bu yüzden satmayı düşünmüyorum” diyerek teklifi hiç pazarlık yapmadan geri çevirdi.

Güiza'yı da 13.6 milyon dolara vermemişti
SANTOS ve Cristian'ın bonservislerinin F.Bahçe'ye toplam maliyeti 7 milyon Euro'ydu. Aziz Yıldırım, Santos için yapılan 7 milyon Euro'luk teklifi kabul etseydi, iki futbolcunun da parasını çıkaracaktı. Ancak, Santos'un da satılması halinde ellerinde sol bek olarak bir tek Caner'in kalacağını göz önüne alarak “Hayır” dedi. Yıldırım daha önce de Portsmouth'un Güiza'ya yaptığı 13.6 milyon dolarlık teklifi reddetmişti.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com