"Aziz Yıldırım serbest kalacak"

"Aziz Yıldırım serbest kalacak"
Yıldırım'ın avukatı Abdullah Kaya çok net konuştu...

Şike soruşturmasından yargılanan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın avukatı Abdullah Kaya, dün katıldığı bir televizyon programında  çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Aziz Yıldırım'ın 5 avukatından birisi olan Abdullah Kaya, "Emniyet ilk açıklama yaptığında '19 maçta şike var' demişti. Ancak şimdi bakıyoruz ki bu 13 maça düşürüldü. 6 maç kapsam dışı bırakıldı. İddianame açıklanınca artık Aziz Bey konuşacak. Aziz Yıldırım savunmalarını verecek ve biz bunlardan teker teker aklanarak bu dosyadan beraat edeceğiz. Bunu hep beraber göreceğiz. bütün Fenerbahçe camiasına, içerdekilerin ailelerine ve bütün Fenerbahçe taraftarlarına şunu söylüyorum; bunların hepsinden birer birer beraat edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Avukat Abdullah Kaya, "Savunmalarda göreceksiniz zaten futbol konuşacağız. Siz Fenerbahçe'nin Ankaragücü'nü 6-0 yendiği maça şike derseniz bu çok ayıptır. Bize göre. Şikeye teşebbüsün dahi olmadığını ispatlayacağız. Savcılık ve emniyet gibi önceden yargılamada bulunmayacağız. Biz mahkemede konuşacağız. Fenerbahçe ve Aziz Yıldırım beraat edecek herkes görecek" şeklinde konuştu.

Savcılığın iddianameyi reddebileceğini söyleyen Abdullah Kaya, "Mahkeme şimdi bu iddianameyi reddederse savcılık ne yapacak? Normalde iddianame açıklanıncaya kadar dosyada madem gizlilik kararı var savcı zamanını bekleyecekti. Ama kamuoyunu bilgilendirmek adına böyle bir girişimde bulundu. Bu da ilk defa oluyor. Bundan sonra top mahkemede. Biz de mahkemede savunmamızla konuşacağız. Spor Mahkemeleri'ni savcılık kabul etmiyor. Bizi savunmamız büyü ölçüde hazır ancak esas iddianame gelince tamamlanacak" dedi. (EME)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com