Aziz Yıldırım şu soruları sordu

Aziz Yıldırım şu soruları sordu
Çağlayan'da görülen şike duruşmasında ilk olarak tanık Eskişehir Spor Kulübü Başkanı Halil Ünal dinleniyor.

Tanık Ünal, şike yapıldığı iddialarına yönelik bir bilgisinin olmadığını belirtti.

ÜNAL: "ŞİKE HAKKINDA BİLGİM YOK"

2011-2012 sezonunda Sezer Öztürk ile Fenerbahçe’nin ilgilendiğinden haberdar olduğunu belirten Ünal, “O transferi sadece FB yapmak istemedi. Sezer'i bütün takımlar almak istedi. Ben transfer görüşmelerinden haberdardım. Gizli saklı görüşme söz konusu olamaz. Beşiktaş da ilgilendi ama oyuncu Fenerbahçe’yi istedi. Benim de oyuncu tercihine göz önünde bulundurmam lazım. Bizden gizli görüşülme olmaz. Kaldı ki Aziz Yıldırım da abimiz, tanıdığımız birisi..."dedi.

Ünal, oyuncu Alper Potuk’u ise Eskişehir olarak kendilerinin satmak istemediğini söyledi.

EKŞİOĞLU VE YILDIRIM’DAN TANIK ÜNAL’A SORULAR

Sanık İlhan Ekşioğlu tanık Ünal’a soru sordu. Ekşioğlu. “20 Mayıs’ta biz resterontta konuştuk. Burada yaptığımız transfer görüşmesi Sezer Öztürk ile ilgiliydi. Aynı zamanda başka birini daha sorduk. Kimi sorduk size?" soruna yönelik, Ünal, “Alper Potuk’u sordunuz.Onu istediniz" dedi.

Ekşioğlu’nun ardından Aziz Yıldırım, Ünal’a soru sordu. Aziz Yıldırım, “FB- Eskişehir, Eskişehir – Trabzonspor maçları ile ilgili bizden veya başka bir yerden size teşvik veya şike bedeli geldi mi? Bu konuda bir duyumunuz var mı?" Sorusunu yöneltti. Tanık Ünal, bu soruya “Asla" diye yanıt verdi. Ardından Yıldırım, “Zeki Mazlum sizle TS- Eskişehir maçı öncesi görüştü mü?" sorunu yöneltti. Tanık Ünal bu soraya da, “ Zeki Mazlum TS – Eskişehir maçı ile ilgili maç saatine yakın bizden bilet istedi. 10 tane misafiri vardı" diye yanıt verdi.
Başkan Halil Ünal, ‘Zeki Mazlum’un FB – Eskişehir maçı öncesi ise kulübe geldiği yönünde bir bilgisinin olmadığını’ belirtti.

TANIK İSKENDER: “YUSUF TURHANLI’YI BİZ ÇAĞIRDIK. ŞİKE KONUŞULMADI"

Tanık İskender, şike ile ilgili bilgisinin olmadığını, basından bildiğini belirtti. Tanık İskender ifadesinde , “Ben, Korcan, İlhan ve Yusuf ile bir yerde oturup sohbet ettik. Ben gittikten sonra yine onlar oturmaya devam etti. Benim yanımda şike ilgili bir şey konuşulmadı. Ben Korcan’ı yetiştiren hocayım. Biz otururken Yusuf’u(Yusuf Turhanlı) ben aradım. Biz çağırdık Yusuf’u." dedi.

İskender, savcılık veya emniyette konuya ilişkin ifade vermediğini belirtti. Duruşmaya ara verildi. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com