Aziz Yıldırım "Utanmadan UEFA'da resmini koyuyorsun. "

Aziz Yıldırım "Utanmadan UEFA'da resmini koyuyorsun. "
Fener bahçe Başkanı azizi yıldırım verilen ceza ile ilgili sessizliğini bozdu.

Habertürk’ün yaptığı habede  Aziz Yıldırım Galatasaray'a ve Şener Erzik'e yükleniyor.
 
“ERZİK’İN BU GÜN İSTİFA ETMESİ LAZIM”
 
"Suçlandığımız maç sayısı UEFA Tahkim Kurulu'nda birden bire 4'ten 8'e çıkıyor. Bu arada Şenes Erzik nerede? Hiçbir şeye karışmıyor, bulaşmıyor, sesi çıkmıyor. Ağır ceza mahkemesinde yargılanırken suçlanmadığımız maçlardan UEFA bizi yargılıyor. Bu yapılırken Erzik nerede? Utanmadan UEFA'da resmini koyuyorsun. Oradaki resmine yazık. Bugün istifa etmesi lazım."
 
“OLAYLAR PATLAR"
 
"Federasyon kurulları talimatla herkese ceza verdi. Federasyon şu anda hiçbir şeye sahip çıkmıyor, çıkamıyor. Avrupa'da 'Demokrasi var' diyorduk onlar bizden beter çıktı. Türkiye'nin artık karar vermesi lazım. Bu durumun herkese zararı var. Statlarda çok büyük olaylar patlar. Bunun önüne de kimse geçemez."
 
"GALATASARAY HER İMZANIN ALTINDA"
 
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, yaptığı açıklamada ezeli rakip Galatasaray'a da sert göndermelerde bulundu. Yıldırım, "Hangi imzanın altına baksan Galatasaray çıkıyor. Lutfi Arıboğan, İlhan Helvacı, Ebru Köksal.. Lutfi Arıboğan istifa ettiğinde hukukun başında Helvacı kaldı. Genel Sekreter de Ebru Köksal. UEFA'ya dökümanların, iç yazışmaların gönderilmesine kim karar verdi? Ebru Köksal, iddianame kabul edilmesine rağmen iddianameyi değil de niye sadece polis fezlekesini, o an itibariyle hiçbir anlamı kalmayan polis fezlekesini, UEFA'ya gönderdi? 2. Etik Kurulu raporunun neden sadece 4-5 sayfası UEFA'ya iletildi? Neden tamamı gönderilmedi? Bizim suçlandığımız maçlara ait savunmalarımız neden UEFA'ya iletilmedi?" diye konuştu.
 
"ETİK KURULA BASKI YAPTILAR"
 
G.Saray CEO'su Arıboğan'ı da suçlayan Yıldırım şöyle devam etti: "Etik Kurulu'nun toplantısına girdiler, üyelere baskı yaptılar. Kurulun otelde yaptığı toplantısına giren kişi Lutfi Arıboğan. Eşiyle otele gidiyor, üyelere; 'Devlet büyükleri Aziz Yıldırım'a ceza vereceksiniz dedi, siz niye ceza vermiyorsunuz' diyor."
 
"ERZİK, DEMİRÖREN, PLATİNİ NE PAZARLIĞI YAPTI"
 
F.Bahçe'nin 2011-12 sezonu için Şampiyonlar Ligi'ne gönderilmemesinin ardından açılan CAS davası da F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın gündemindeydi. Bu konudaki soruları da yanıtlayan Yıldırım, "CAS davasını niye çektik? Fenerbahçe bu kadar aptal mıydı da hiçbir şey kazanmayacağını bile bile davasını geri çeksin. Bir şeyler vaadedildi de dava geri çekildi. Erzik-Demirören-Platini görüşmesinde ne pazarlık yapıldı? Şenes Erzik çıksın bunu kamuoyuna anlatsın. 'Gittik, devlet büyüklerine Fenerbahçe'ye baskı yaparak çektirdik' desin" ifadelerini kullandı.
 
"UTANMADAN UEFA'DA RESMİNİ KOYUYORSUN"
 
UEFA'nın verdiği ceza sürecinde F.Bahçe'nin 2011-12 sezonunda Şampiyonlar Ligi'ne katılmaması göz önüne alınmamıştı. F.Bahçe, UEFA Genel Sekreteri Gianni Infantino'nun 2011-12 sezonunda Şampiyonlar Ligi'ne gidilmemesi halinde ek bir cezanın söz konusu olmayacağı yönündeki mektubunu Tahkim Kurulu'na sunmasına karşın kurul, "Genel Sekreter tarafından yollanan mektup, kararlarını özgür iradesiyle veren özerk bir yapıya sahip olan TFF ile UEFA arasındaki bir 'kontrat' gibi değerlendirilemez" yorumunu yaptı. Sarı- Lacivertli kulübü temsil eden hukukçular, Oysa dönemin TFF'si, F.Bahçe'yi UEFA'nın men ettiğini iddia etmişti" diyerek mektubun algılanış şekline de eleştirilerde bulunuyor.

EBRU KÖKSAL'IN UEFA'YA YAZDIĞI O DİLEKÇE

BÖLÜM: GENEL SEKRETERLİK
NUMARA: 2012702(27) - 4539
KONU: ETİK KOMİTESİ VE POLİS VERİLERİNİN ÇEVİRİSİ
Sayın Infantino
Talebiniz üzerine, size Türkiye'de gerçekleşen şike incelemesinde polis belgelerinin ve 15.08.2011 tarihli Etik Kurulu raporunun hem Türkçe orjinallerini hem de sertifikalı çevirilerini DHL vasıtasıyla yolluyorum.
Lütfen dikkat edin ki Etik Komitesi raporları, Genel savcılık ofisince 20.07.2011 tarihinde Federasyonumuzdan temin edilmiş dökümanlara dayanmaktadır. Bu nihai rapor değildir. İddianamenin ve eklerinin incelemesi ve değerlendirilmesinden sonra Etik Kurulu nihai fikrini belirtecek bir rapor hazırlayacaktır.
Buna ek olarak Etik Komitesi'nin final raporunun TFF Yönetim Kurulu ve Disiplin Komitesi için tavsiye niteliğinde olduğunu da ifade etmek isteriz. Disiplin Komitesi bu konuda karar vercek merciidir.
Saygılarımla
Ebru Köksal
 
AZİZ YILDIRIM ÖMÜR BOYU CEZALI
 

Fenerbahçeli hukukçular, UEFA'nın müfettiş, disiplin ve tahkim kurullarının rapor ve kararlarında vahim hatalar bulunduğuna da dikkat çekerken, şu örneği verdi:
"Raporda Aziz Yıldırım'ın mahkemeden ömür boyu ceza aldığı yazıyor. Şekip Mosturoğlu'nin 2. Başkan olduğu belirtiliyor. Mahkeme kararları yanlış tercüme edilmiş. Bunları düzeltmemize rağmen bile hatalarından dönmediler. Bu yargılamayı yapanlar hakkında maddi-manevi tazminat davaları açacağız."
 
"YARGITAY BİR AN ÖNCE KARAR VERMELİ"
 

16. Ağır Ceza Mahkemesi kararınının Yargıtay'da henüz görüşülmemiş olması da Fenerbahçe tarafından gündeme getirildi. Sarı lacivertliler, temyiz aşamasının bir an önce gerçekleşmesini beklediklerini belirterek, "Yargıtay ne karar alacaksa bir an önce alsın. Her şey ortaya çıksın" görüşünü dile getirdi.
 
"PALACİOS'A TÜRKÇE Mİ YAZDIRDILAR"

F.Bahçe, İspanyol müfettiş Palacios'un yazdıklarının Türkçe klavyeli bir bilgisayardan çıkmaya benzediğini ileri sürdü.
Bilgilendirme toplantısında Fenerbahçeli hukukçuların üzerinde durduğu noktalardan biri de davayı açan UEFA Müfettişi Palacios'tu. İspanyol müfettiş hakkında ciddi soru işaretleri bulunduğna dikkat çeken sarı lacivertliler,"Yazdıklarına dikkatle bakın. Türkçe klavyeli bir bilgisayardan çıkma. Ya bunları Türkiye'den yazdırıyorlar ya da bir yerden buldu" yorumunu yaptı.
Fenerbahçeliler, müfettiş ve cezayı onayan Tahkim Kurulu'nun suçlama getirilen maç sayısında sürekli değişikliğe gittiğini de belirtirken, "Önce 4 maç üzerinde duruldu. Son kararda sayı 8'e çıkarıldı. Biz 4 maça göre savunma yaparken, birden karşımızda başka maçlar bulduk" diyerek kararın ciddiyetini sorguladılar.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com