Aziz Yıldırım’a 13 yıl hapis istemi

Aziz Yıldırım’a 13 yıl hapis istemi
İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ‘Şike Davası’nda Savcı Ufuk Ermertcan, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın 6 maçta şike yaptığını ve çıkar amaçlı kurulan suç örgütünün yöneticisi olduğu gerekçesiyle 13 yıl 10 ay 15 gün hapis cezası istedi.
Yeni yasal düzenlemeleri dikkate alan savcı Ermertcan, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve diğer sanıkların şike ve teşvik suçlarından her maça ayrı ayrı ceza istemedi.

Savcı, bütün şike ve teşvik suçlarına tek maç üzerinden ceza istedi.
 
YILDIRIM’A 13 YIL 10 AY
 
Ermertcan, Aziz Yıldırım'a 6 maçta şike 3 maçta teşvik pirimi ve ekonomik çıkar sağlamak amacıyla örgüt kurmak, yönetmek suçlarından 13 yıl 10 ay 15 gün hapis cezası istedi.

Eylemlerin her biri için ayrı ceza talep edilseydi Aziz Yıldırım'ın 39 yıl 9 ay hapsi talep edilecekti. Savcı 1 maçta şike 2 maçta ise teşvik primi verilmesi suçlarından ise Yıldırım'ın beraatine karar verilmesini talep etti. 
 
AZİZ YILDIRIM’IN SUÇLANDIĞI MAÇLAR
 
Yıldırım’ın Gençlerbirliği-Fenerbahçe maçında şike, Eskişehir-Fenerbahçe maçında şike, Fenerbahçe -İBB Spor maçında şike, Karabük-Fenerbahçe maçında şike, Fenerbahçe- Ankaragücü maçında şike, Sivas-Fenerbahçe maçında şikeden cezalandırılması istendi. Savcı, Yıldırım’ın Trabzon-Bursa, Eskişehir-Trabzon, Trabzon-İBB Spor maçlarında da teşvik pirimi suçundan cezalandırılmasını istedi.
 
CEZA ALIRLARSA KULÜP BAŞKANLIĞI YASAKLANSIN
 
Öte yandan Aziz Yıldırım ile Trabzonspor Başkanı Sadri Şener’in, yargılama sonucunda ceza alması halinde kulüp başkanlığının yasaklanması istendi.

DURUŞMA ÇIKIŞI TWEET ARBEDESİ
 
Trabzonsporlu bir kişinin tweet atarken bir spor muhabirine yönelik ”Ali Koç’tan talimat alıp yazıyor” iddiaları nedeniyle duruşma çıkışında arbede çıktı. Tweet atan Trabzonsporlu kişiye tepki gösteren gazeteciye, Ali Koç da destek verdi.

Bu sırada Trabzonlu kişinin arkadaşı da ”Sen kim oluyorsun da arkadaşıma hesap soruyorsun?” diyerek Koç’un üzerine yürüdü. İtişmelerin yaşandığı tartışma güçlükle yatıştırıldı. (SNK)
 
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com