Aziz Yıldırım'a: "Haddini bil"

Aziz Yıldırım'a: "Haddini bil"
"Futbolda şike" iddiaları üzerine aralarında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da bulunduğu 4'ü tutuklu 93 sanık hakkında açılan davanın 20. duruşması görülmeye başlandı.
Trabzonspor avukatına tepki gösteren Aziz Yıldırım’ı, mahkeme başkanı sert bir dille uyardı:
 
"Haddini bil. Sorulara cevap vermek istemiyorsan verme"
 
"Futbolda şike" iddiaları üzerine görülen davada tutuklu sanık Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın çapraz sorgusu yapılıyor.
 
YILDIRIM’DAN AVUKATA: SİZE HESAP VERECEK DEĞİLİM
 
Trabzonspor avukatı Nusret Yılmaz’ın, “Ekşioğlu niçin 250 bin dolar aldı kulüpten?Bu konu ile ilgili çelişkili cevaplar var" sorusu üzerine, Yıldırım, “Benimle ilgili soruları sor. Ben bu paraların hesabını verdim. Size bu paranın hesabını verecek değilim" dedi.
 
MAHKEME BAŞKANINDAN YILDIRIM’A TEPKİ
 
Avukat Yılmaz, “Bana değil mahkemeye veriyorsunuz" demesi üzerine mahkeme başkanı araya girdi. Mahkeme başkanı, Aziz Yıldırım’a, “Aziz bey karışmayın. Soruyu sorar, gerekirse biz müdahale ederiz . Haddini bil. Sorulara cevap vermek istemiyorsan verme"diye tepki gösterdi. Yıldırım, “Ben haddimi biliyorum başkan" dedi.
 
AZİZ YILDIRIM: TRABZON'U BEN BÜYÜTTÜM
 
*Aziz Yıldırım,
 
"3 tane büyük kulüp vardı Türkiye'de. Trabzon'u ben büyüttüm. Manisa maçında şike var. Trabzon şike yaptı. Hangi oyuncular Trabzonluydu o maçta"
 
“Türkiye’de herkesin telefonu dinleniyor. Bizde o amaçla telefonum dinlenmesin diye (başkasının üzerine kayıtlı hat) aldık. Devlet her şeyi dinliyor. Devlet suça teşkil ediyor. Biz devlete güvenin insandık. Bu süreçten sonra güvenmiyoruz"
 
"Futbolda şike" iddiaları üzerine aralarında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da bulunduğu 4'ü tutuklu 93 sanık hakkında açılan davanın 20. duruşması görülmeye başlandı. 
 
MAHKEME BAŞKANI: KISA CEVAP VERİNİZ
 
Davada görüntülü kayıt yapılamayacağını belirten mahkeme başkanı Mehmet Ekinci, "Sözlerinizi katipler yazacak. Bu nedenle kısa ve öz cevaplar veriniz"dedi.
 
"TELEFONUM DİNLENMESİN DİYE BAŞKASINA KAYITLI HATTAN KONUŞTUM"
 
Duruşmada çapraz sorgusu yapılan Yıldırım’a “Dinlemelere göre 12 hat var sizin kullandığınız. 10 tanede başkasının telefonlarından görüşmeleriniz var. Rabia Akın ve Gülbahar Çakın adına hatları neden kullanıyorsunuz?" diye soruldu. Yıldırım bu soruya,"İki tane telefonum var. Diğer telefonların çoğu şirkete ve kulübe ait telefonlar. Biri şirketten muhasebe müdürü Reyhan adınadır. Alın dedik aldılar. Diğeri de devletin bana verdiği korumanın aldığı telefondur. Almış getirmiş. Türkiye’de herkesin telefonu dinleniyor. Bizde o amaçla telefonum dinlenmesin diye aldık. Devlet her şeyi dinliyor. Devlet suça teşkil ediyor. Biz devlete güvenin insandık. Bu süreçten sonra güvenmiyoruz" diye yanıt verdi.
 
TRABZON AVUKATI YILDIRIM’I KIZDIRDI
 
Trabzonspor Kulübünün avukatı Nusret Yılmaz’ın, "Manisaspor Başkanına verilen paralarda açık var?" sorusu üzerine, Yıldırım tepki gösterdi. Yıldırım , "Bunların hepsi dosyada var" dedi. Mahkeme Başkanının ‘Birbirinize saygılı sorun’ demesi üzerine, Yıldırım, “Cevap vermiyorum o zaman" diye konuştu. Yıldırım, “Ben de soru sorabilecek miyim bu avukata, Sadri Beye sorabilir miyim?" dedi.
 
TRABZON’U BEN BÜYÜTTÜM
 
Avukat Yılmaz’ın, “ Gönderdiğiniz paranın maçtan 12 saat geçmeden niye istediniz?" sorusuna Yıldırım, “Sen dosyayı iyi okumamışsınız. Ben Tamer’e parayı iade edeceklerdi 3 ay sonra. Ne kadar oldu dedim. O da 2 ay oldu dedi. Ben de ara parayı iste dedim. Bunların hepsinin kaydı var. Ben senin başkanına 92 milyonluk ihaleyi verdim. Trabzon’a ne yaptım bunu bilsinler. 3 tane büyük kulüp vardı Türkiye’de. Trabzon’u ben büyüttüm. Manisa maçında şike var. Trabzon şike yaptı. Hangi oyuncular Trabzonluydu o maçta" diye tepki gösterdi. 
 
Özel yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nce görülen duruşmaya tutuklu sanıklar Aziz Yıldırım, Olgun Peker, İlhan Ekşioğlu ve Yusuf Turanlı getirildi.
 
TUTUKSUZ SANIK KATILDI
 
Tutuksuz sanıklardan Sadri Şener, Nevzat Şakar, Tayfur Havutçu, Şekip Mosturoğlu, Serdar Adalı’nın da aralarında bulunduğu çok sayıda tutuksuz sanıkta duruşmada hazır bulundu.
 
YOKLAMA YAPILDI
 
Sanıkların ve avukatların salona alınmasının ardından ilk olarak yoklama yapıldı ve duruşmaya gelen sanıklar tespit edildi. Salona tutuklu ve tutuksuz sanıklar, avukatlar ve tutuklu sanıkların yakınları alındı. 
 
GÜVENLİK ÖNLEMİ
 
Duruşma nedeniyle adliye çevresinde de yoğun güvenlik önlemleri alındı. Spor polisi, çevik kuvvet ve sivil polisler adliyeyi sıkı bir güvenlik çemberine aldı. Polis köpekleri de adliye çevresine yerleştirildi. Adliye içinde de duruşmanın yapılacağı salonun katında barikatı oluşturuldu. Öte yandan salonun dolu olması nedeniyle duruşmaya sadece ajans muhabirleri alındı. 
 
AZİZ YILDIRIM’A SORULAR
 
Mahkeme heyeti, rahatsızlığı nedeniyle geçtiğimiz celseye katılmayan Aziz Yıldırım’ın çapraz sorgusunu yapıyor. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com