Aziz Yıldırım'dan Başbakan'a cevap

Aziz Yıldırım'dan Başbakan'a cevap
Başbakan Erdoğan’ın eleştirilerine maruz kalan Aziz Yıldırım o projeye açıklama getirdi.

Başbakan’ın eleştirilerine sert bir şekilde yanıt veren Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın o açıklaması:
 
 “Kenan Evren Lisesi'nin yerine yapılacak alışveriş merkezi için tüm izinleri aldık. Şu an Maliye Bakanlığı ile son görüşmeler sürüyor. Taahhüdümüz gereği 3 okul ve bir salon yaptık. 40 milyon lira harcadık. Ayrıca o araziyi de bize bağışlamıyorlar. Hem kira ödeyeceğiz hem de gelirden pay alacaklar. Yaz sonu arazi teslim edilecek ve proje hayata geçecek.
 
Kalamış'ta yeni yapılması planlanan marina için Koç Grubu ve Doğuş Grubu ile görüşme yaptık pay almak için ve olumlu yaklaştılar. 'Yüzde 20 payımız olsun, gerekirse mali kaynak da sağlayalım' teklifini götürdük. Buradan kulübümüze bir kaynak sağlamayı amaçladık. Devletin hazırladığı bir proje ve ihale için sadece çalışma yaptık ama tepki gösteriliyor.
 
Banka olayı yine öyle. Sadece 20 milyon euro ana sermayeli, tahvil çıkarabilecek ve parası olduğunda büyüyecek şekilde bir çalışmaydı. Tabii ki devletin de izni alınacaktı. Aksi mümkün mü? Buna da tepki geldi. Sonra başka bir çalışma için bize Pendik'te arazi gösterdiler. Sonra da 'nasıl olacak?' diye yine çıkışlar oldu. Yine kulübe gelir sağlaması için Fenerland projemiz var. Samandıra'daki tesislerimizde futbol sahasının olduğu yere konumlandırılacak bir tesis. Lüks mağazalar, yemek bölümleri ve ayrıca üyelerimiz içi de sosyal mekanlar olacak. Şimdi 'bunu nasıl yaparız?' diye bağrılıp, çağrılıyor.”
 
Aziz Yıldırım, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde 1995 yılında katıldığı bir divan kurulu toplantısındaki konuşmasından kayıtları da üyelere okudu. Erdoğan'ın, o dönemde Fenerland projesinin bir an önce hayata geçirilmesi gerektiği yönünde ifadelerini üyelerle paylaştı. (UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com