Aziz Yıldırım'dan CHP'ye teşekkür

Aziz Yıldırım'dan CHP'ye teşekkür
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ı ziyaret etti.
Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'ndaki kulüp binasında gerçekleşen ziyarette, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ve parti yetkilileri, Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay, Fenerbahçe Başkan Vekili Abdullah Kiğılı ile sarı-lacivertli yöneticiler de hazır bulundu.
 
Kılıçdaroğlu, sarı-lacivertli kulübü ziyaret ettiği için son derece mutlu olduğunu söyleyerek, Aziz Yıldırım'ın şu an hala 'şike davasında' yargı sürecinden geçtiğini ve CHP olarak bu süreci yakından takip ettiklerini ifade etti.
 
Demokrasilerde herkesin düşüncesini özgür bir şekilde ifade edebileceği bir ortamın olması gerektiğini vurgulayan CHP lideri, şunları söyledi:
 
''Demokrasilerde siyasal iktidar, dernekler ve kulüpler üzerine baskı kurmamalı ve kuramaz da. Bu bağlamda Aziz başkanın yaşadığı tablo, bizim içimize sinmedi. Sadece bizim değil, tüm Fenerbahçe camiasının içine sinmedi. Kamuoyu büyük bir tepki gösterdi. Aziz başkan yargılanırken, Fenerbahçeli taraftarların, kulüplerine ve demokrasiye bağlılıklarını izledik. Çok da mutlu olduk. Zaman zaman da eleştiri aldık; 'CHP'liler, Fenerbahçeliler gibi daha dişli değiller' diye. Sayın başkanın davasıyla ilgili parlamentoya bir yasa teklifi geldi. Kuşkusuz, hemen derhal her türlü desteği vereceğimizi söyledik. Yasa veto ile geri döndü, ama aynen parlamentodan geçti.''
 
Fenerbahçe'nin bundan sonraki mücadelesinde büyük başarı sağlayacağına inandığını dile getiren Kılıçdaroğlu, iktidarın ve muhalefetin, kulüplerin daha rahat çalışmasını için ortam sağlaması gerektiğini kaydetti.
 
Yıldırım: ''Bize destek veren CHP ve Kılıçdaroğlu'na teşekkür ediyoruz''
 
Kılıçdaroğlu ve beraberindekileri yönetim kurulu salonunda kabul eden Aziz Yıldırım, CHP liderini Fenerbahçe Kulübü'nde görmekten büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek, yargı sürecinde kendilerine verdikleri destekten dolayı teşekkür etti. 
 
Yıldırım, sürecin sonunda yargının kendine düşen görevi yapacağını söyleyerek, ''Biz Atatürk'ün kulübüyüz. Onun ilkeleri doğrultusunda ilerliyoruz. Yargı sürecinde bana ve arkadaşlarıma destek veren CHP ve Sayın Kılıçdaroğlu'na teşekkür ediyoruz'' diye konuştu.
 
Sarı-lacivertli kulübün başkanı Yıldırım, Kılıçdaroğlu'na '62' numaralı ve sırtında 'Kemal Kılıçdaroğlu' yazan, Fenerbahçe forması hediye etti. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com