Aziz Yıldırım'dan RTÜK ve Devlete çağrı

Aziz Yıldırım'dan RTÜK ve Devlete çağrı
Fenerahçe başkanı Aziz Yıldırım basında çıkan haberler için Rtük ve Türkiye Cumhuriyet'i Devleti'ni göreve çağırdı.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, sarı-lacivertli kulübün aylık dergisi aracılığıyla açıklamalarda bulundu.

KARDEŞİ KARDEŞE DÜŞÜRMEYİN


Sarı-lacivertli kulüp başkanı Aziz Yıldırım'ın yazısında en çarpıcı kısım basınla ilgili olarak söylediği "Kendinizi Türk futbolunun, sporunun üzerinde adeta Demokles'in kılıcı ilan etmişsiniz. Ancak artık yeter! Spora hizmet eden insanlara, hiçbir karşılık gözetmeden Türk sporu için çalışan insanlara saygınız olsun. Konuşacaksak da futbolun gerçek sorunlarını konuşalım, altyapıyı konuşalım, beslenmeyi konuşalım, yatırımı konuşalım, geleceği konuşalım... Önce RTÜK'ü, daha sonra da Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni göreve davet ediyoruz. Basın özgürlüğü adı altında yapılan bu kepazeliğe, kural tanımazlığa, saldırganlığa, kardeşi kardeşe düşürme anlayışına "DUR" deyin" sözler oldu.

Aziz Yıldırım'ın Fenerbahçe Dergisi'nde çıkan yazısının o kesiti:

Toplumun geniş kesimlerinde büyük tepki toplayan, sporseverleri birbirine düşüren, her şeyin ama her şeyin en olumsuz, en kötü tarafına bakan, bunu da en yıkıcı kelimelerle saatlerce televizyon ekranlarına taşıyan medyanın belli kesimleri şunu bilmelidir: Yeter artık! Futbolu sadece sorundan, kavgadan, krizden skandaldan ibaret bir mecra haline getirdiniz.

HERKESİ BİRBİRİNE DÜŞÜRDÜNÜZ

Herkesi birbirine düşürdünüz. Futbolcular, teknik adamlar, başkanlar, yöneticiler geliyor, gidiyor. Siz ise her zaman oradasınız. Kendinizi Türk futbolunun, sporunun üzerinde adeta Demokles'in kılıcı ilan etmişsiniz. Ancak artık yeter! Spora hizmet eden insanlara, hiçbir karşılık gözetmeden Türk sporu için çalışan insanlara saygınız olsun. Konuşacaksak da futbolun gerçek sorunlarını konuşalım, altyapıyı konuşalım, beslenmeyi konuşalım, yatırımı konuşalım, geleceği konuşalım...

RTÜK'Ü VE DEVLET'İ GÖREVE DAVET EDİYORUM

Önce RTÜK'ü, daha sonra da Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni göreve davet ediyoruz. Basın özgürlüğü adı altında yapılan bu kepazeliğe, kural tanımazlığa, saldırganlığa, kardeşi kardeşe düşürme anlayışına "DUR" deyin. Artık sadece futbol konuşsun, futbol konuşulsun. Buna gerçekten ihtiyacımız var. Milli futbolcularımız, maç öncesi milli takım kampında televizyonu açıyor, milli maçtan başka her şeyi görüyorlar, seyrediyorlar. Kimse milli maçla ilgilenmiyor, gerekli ortam hazırlanmıyor, sonra puan kayıpları gelince başlıyor ahkam kesmeler, hakaretler... Bu gidişe hep birlikte "Dur" demeliyiz. Olimpiyatlar öncesi giden sporcuları teşvik edecek, motive edecek bir tane haber, analiz veya program yapılmıyor ancak madalya gelmeyince top yekun saldırı başlıyor. Bu işte bir yanlışlık var, bu iş böyle gitmez. Sorunları, sıkıntıları olsa da, Türk sporu bunları hak etmiyor." dedi. (BRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com