Azot Tesisleri devrinde usulsüzlük iddiası

Azot Tesisleri devrinde usulsüzlük iddiası
İça'nın cevabını bekleyen bir akçeli iddia daha... Azot Tesislerinin devri sırasında Kütahya Belediyesi'nin zarara uğratıldığı yönünde iddialar ortaya atıldı.

İça'nın cevabını bekleyen bir akçeli iddia daha... Azot Tesislerinin devri sırasında Kütahya Belediyesi'nin zarara uğratıldığı yönünde iddialar ortaya atıldı. Ortaya atılan iddialar, yine AKP Adayı ve mevcut Belediye Başkanı Mustafa İça ile ilgili komisyonun başını ağrıtacağa benziyor.

 

Kütahya Belediyesi'nin işletmesini Bengisu Şirketi'ne verdiği, daha sonra da “Belediyece kullanılacak” gerekçesiyle geri aldığı Azot Tesislerinin devri sırasında Kütahya Belediyesi'nin zarara uğratıldığı yönünde iddialar ortaya atıldı. Ortaya atılan iddialar, yine AKP Adayı ve mevcut Belediye Başkanı Mustafa İça ile ilgili komisyonun başını ağrıtacağa benziyor.

Mustafa İça'ya yakınlığıyla bilinen dönemin AKP Merkez İlçe Başkanı Mehmet Savurgan'ın kâr etmesi uğruna, belediyenin zarara uğratıldığını vurgulayan DSP Belediye Başkan Adayı Ruhsen Kumdalı, “Mustafa İça'nın emrinde çalışan kişilerce hazırlanan komisyon raporu gerçekleri yansıtmamaktadır”dedi.

 

PARASI ÖDENMEYEN DEMİRBAŞLAR

ALINMIŞ GİBİ GÖSTERİLMİŞ

Kumdalı gazetemize yaptığı açıklamada, devir sırasında Mustafa İça'ya yakınlığıyla bilinen işletme sahibine 275.578 TL para ödendiğini, Bengisu Ltd. Şti'nin parasını ödemediği pek çok demirbaşı ödemiş gibi Kütahya Belediyesi'ne devrettiğini belirtiyor. Pek çok demirbaşın, tesisin Kütahya Belediyesi'nden önceki sahibi Azot A.Ş.'nin zamanından kaldığını vurgulayan Kumdalı, “Bengisu Şirketi zaten Belediye'ye ait olan demirbaşı tekrar Belediye'ye satmıştır. Halkın parası AKP'lilere peşkeş çekilmiştir. Sonra da İça'nın emrinde çalışan kişilerden oluşturulan komisyon da hazırlanan demirbaş listesine imza atmak zorunda bırakılmıştır”şeklinde konuştu.

 

“BENGİSU FATURALARI

GÖSTERMEK ZORUNDA”

Belediye Encümeninin 25.12.2007 tarih ve 3106 sayılı kararıyla görevlendirilen komisyon üyelerinin, Bengisu Şirketi'nin aldım dediği demirbaşlar ile yaptım dediği yatırımların faturalarını tek tek incelemesi gerektiğini ifade eden Kumdalı, komisyonun hazırladığı ilk rapor ile 3.1.2008 tarihinde Encümen üyelerinin kabul ettiği listedeki birim bedeller arasında farklılıklar olmasına rağmen; toplam tutarın her iki listede de 275.578 TL çıkartılmasının da ilginç olduğuna dikkat çekiyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com