“Baba artık özgürsün”

“Baba artık özgürsün”
Balyoz davasında 18 yıl hapis cezasına çarptırılan ve önceki gün açık kalp ameliyatı geçiren emekli Orgeneral Ergin Saygun’a tahliye kararı önceki gece yarısı çıktı. Babasına tahliye haberini başucundan ayrılmayan kızı Ece verdi...

Birinci Ordu eski Komutanı Orgeneral Ergin Saygun, Balyoz Davası’ndan 18 yıl hüküm giydi. Sağlık sorunları nedeniyle aylarca Halkalı Mehmet Akif Ersoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin mahkum koğuşunda tedavi gördü.
 
Ailesi her fırsatta Saygun’un durumunun iyi olmadığını, sağlığından endişe ettiklerini ve biran önce tahliye edilmesi gerektiğini aksi halde yaşamını yitirebileceğini dile getirdi. Buna rağmen tutukluluğu koğuşta devam eden Saygun’un sağlık durumu geçen gün iyice kötüleşti ve apar-topar ameliyata alındı.
 
8 SAATLİK AMELİYAT
 
Açık kalp ameliyatı tam 8 saat sürdü. Hem ailesi, hem Türkiye, endişeyle Saygun’dan gelecek haberi bekledi. Durumun ciddileşmesi üzerine Balyoz Davası’na bakan mahkeme de gece 03.00’de, 18 yıl hüküm verdiği Saygun’a tahliye kararını açıkladı.
 
Kararın verildiği saatlerde uyutulan ve hayata tutunmaya çalışan Ergin Saygun, dün öğle saatlerinde çok kısa bir süreliğine uyandırıldı. Ailesi ve yakınları o anlarda adeta sevinçten deliye döndü. Doktorlar, kızı Ece Saygun’a, yoğun bakım ünitesinde solunum cihazlarına bağlı babasını görmesine izin verdiler. Babasının başucuna gelen Ece Saygun “Artık Özgürsün” deyince Saygun gözlerini açtı.
 
“GÖZLERİNİ KIRPTI”
 
Ece, sevinçli haberi vermek için kantinde bekleyen ailesi ve dostlarının yanına koştu. Ece’den gelen mutlu haber herkesin yüzünü güldürdü. Ece Saygun; “Tahliye haberini gece saat 03.00’de öğrendik. Babam makineye bağlı olarak yoğun bakımda. Sağlığına kavuşsun yoğun bakımdan çıksın, başka hiçbir şey istemiyoruz. Doktorlar çok dirençli olduğunu söylüyor. Yanına girdiğimde ‘Artık özgürsün’ dedim. Beni duydu ve tanıdı. Gözlerini kırptı. Şu an solunum cihazına bağlı. Kalbi sadece yüzde 30 çalışıyor. Ve bir daha yüzde 31 çalışmayacak” dedi.
 
TUTUKLU KOMUTAN EŞLERİNDEN DESTEK
 
Saygun ailesini zor gününde yakınları ve sevenleri yalnız bırakmadı. İnternet andıcı davasının tutuklu sanığı eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un eşi Sevil Başbuğ ile Balyoz Hükümlüsü Bilgin Balanlı’nın eşi İffet Balanlı da hastaneye geldi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com