Baba Bush eşcinsel çiftin şahidi oldu

Baba Bush eşcinsel çiftin şahidi oldu
Oğul Bush yasaklıyor Baba Bush şahitlik yapıyor

Eski ABD Başkanı George Bush, lezbiyen bir çiftin nikah şahidi oldu. Kendi başkanlık döneminde bir tabu olan ve oğlu George W. Bush'un da şiddetli karşı çıktığı eşcinsel evliliklere baba Bush destek verdi.

Eski ABD Başkanı George Bush ve eşi Barbara Bush, Maine eyaletinin Kennebunk kentindeki törene davetli olarak katıldılar. 55 yaşındaki Helen Thorgalsen ve 60 yaşındaki Bonnie Clement'in nikâh töreninde çekilen fotoğrafları Facebook'ta yayınlanan Bush bir resimde de evlilik belgesini imzalarken görülüyor.

Tekerlekli sandalyayle törene katıldığı görülen Bush'un eşcinsel evliliklerin her eyalette yasal olmadığı ve özellikle Cumhuriyetçi politikaların buna karşı çıktığı Amerika'da böyle bir destek vermesi eşcinseller tarafından memnuniyetle karşılandı.

Evlenen lezbiyen çiftten Bonnie Clement, Washington Post'a yaptığı açıklamada, “Bu, hukuk sistemimizde muhteşem bir değişim anı” şeklinde konuştu. 12 yıldır birlikte olduklarını söyleyen Clement, Bush ailesiyle de birkaç yıldır dost olduklarını belirtti.  (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com