“Baba ile kız çocuğu arasındaki iletişim çok önemli”

“Baba ile kız çocuğu arasındaki iletişim çok önemli”
Uşak Belediyesi, '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' etkinlikleri kapmasında "Kadının Gezgin Hali" konulu bir konferans düzenledi. Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen konferansa Yazar Buket Uzuner, konuşmacı olarak katıldı.

Uşak Belediyesi, '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' etkinlikleri kapmasında 'Kadının Gezgin Hali' konulu bir konferans düzenledi.
Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen konferansa Yazar Buket Uzuner, konuşmacı olarak katıldı. Konferans sonrası hayranlarına kitap imzalayan Uzuner, kadınların eskiye oranla daha özgür olduğunu ifade ederek Türkiye'de de kadına şiddetin her geçen gün azaldığını ifade etti. Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen konferansa Uşaklı kadınlar yoğun ilgi gösterirken Buket Uzuner konferansın son bölümünde kadının sosyal hayattaki yeri ve kadınların sorunlarıyla ilgili soruları da yanıtladı.
Türkiye'de ve tüm dünyada baba ile kız çocuklarının ilişkilerinin çok önemli olduğunu küçük yaşlarda babası ile iyi iletişim kuran kadınların hayatta daha başarılı olduğunu iddia eden Buket Uzuner şunları söyledi; “ Türkiye'de kadınlar her geçen gün daha özgür hale geliyor. Eskiye oranla kadına yönelik şiddet günden güne azalıyor. Bu konuda olumlu gelişmeler var. Ancak kadının korunması, sosyal hayatta daha fazla yer bulabilmesi, şiddetin ve istismarın önlenmesi için yapılması gereken çok şeyler var. Ülkemizde ve tüm dünyada baba ile kız çocuğu arasındaki iletişim kadınların daha sonraki yaşamlarında başarıyı yakalamalarında çok önemli bir etken. Ben baba ile kız çocuk arasındaki iletişimin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Babası ile iyi ilişkiler içinde olan kız çocukları ileride karşılaştıkları güçlüklere boyun eğmiyor. Sorunlarla mücadele etmeyi benimsiyor. Bende sanırım bu günlere gelmemde babama olan sevgime ve inancıma borçluyum. Güven üzerine kurulu bir özgürlük anlayışı benim ufkumu bu kadar genişletti”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com