‘Babacan kabinenin gizli komünisti mi?

‘Babacan kabinenin gizli komünisti mi?
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Bakan Çağlayan'ın ODTÜ ile ilgili açıklamalarını değerlendirdi.

Yalova Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen 8 Mart etkinliğine katılan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, çıkışta basın mensuplarının sorularını yanıtladı. İnce, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın ‘Kürt kimliğimi yıllarca gizledim’ açıklamalarını değerlendirirken şunları söyledi:

“Etnisitesini gizlemesini doğrusu anlamış değilim. Ticaretle uğraşırken, para kazanırken ‘Kürt’ olduğu aklına gelmemiş de, bugün konjonktür gereği mi aklına gelmiş, yazık. Eğer ben Kürt olsaydım bunu 50 sene önce de söylerdim, dün de söylerdim, bugün de söylerim. Böyle bir kafa yapısı olabilir mi? Yani AKP’nin ruh halini ortaya koyuyor. Hakan Şükür çıkıyor ‘ben Türk değilim Arnavut’um’ diyor. Zafer Çağlayan çıkıyor, Kürt olduğu yeni aklına gelmiş, bunları söylüyor. Para kazanırken, ticaret yaparken bunları konuşmuyordu şimdi konuşuyor. Bu mantaliteyi doğrusu anlamış değilim.”

CHP’li İnce Bakan Çağlıyan’ın ODTÜ ile ilgili konuşmasına da, “Bir de ODTÜ ile ilgili bir şey demiş. ‘Babam ODTÜ’ye gitme Komünist olursun dedi’ demiş. Ona da şunu söyleyeyim Kabinenin gizli komünisti Ali Babacan mı?” dedi.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com