Babalar Günü'nü Şehit oğlunun mezarı başında geçirdi

Babalar Günü'nü Şehit oğlunun mezarı başında geçirdi
oğlunun mezarı başında geçirdi

Şırnak'ta 2008 yılında teröristlerce açılan ateş sonucu şehit olan Piyade Onbaşı Yakup Suna'nın babası Ömer Suna, Babalar Günü'nde oğlunun mezarını ziyaret etti.
Afyonkarahisar'ın merkeze bağlı Gebeceler beldesinde ikamet eden Ömer Suna'nın oğlu Yakup Suna, 2008 yılında Şırnak'ta vatani görevini yaparken teröristlerce açılan ateş sonucu şehit oldu. Baba Ömer ve anne Nazike Suna, 10 ay önce dünyaya gelen ve şehit olan evlatlarının isimlerini verdikleri oğulları ile birlikte şehitliği ziyaret etti. Şehit oğullarının mezarı başında gözyaşlarına hakim olamayan Nazike Suna ağıt yakarken, 10 aylık Yakup ile dua eden Ömer Suna ise buruk bir Babalar Günü geçirdiğini
ifade etti. 'Allah kimseye acı yaşatmasın' diyen baba Suna, hem gururlu hem de üzüntülü olduğunu söyledi. Günün büyük kısmını 10 aylık oğlu Yakup ile geçirdiğini belirten Suna, 'Acıyı çeken bilir, yaşayan bilir. Allah bir yavrumu aldı, diğerini verdi. Benim artık tek tesellim oğlum Yakup Suna' dedi.
Terör örgütüne lanet okuyan anne Nazike Suna ise, 'O köpekler fidanlarımıza kıyıyor. Allah onların belalarını versin' dedi. '20 yaşına kadar yetiştirdiğimiz evladımıza kıyanlar utansın' diyen şehit annesi, 'O köpeklerin ettikleri yanlarına kar kalmayacak. Allah onların cezasını fazlası ile verecek' diye konuştu.
Şehit annesi, oğlunun mezarını öperek ağladı. Oğlunun mezarını karanfillerle donatan Ömer Suna, 10 aylık Yakup'a da karanfil vererek ağabeyinin mezarına bıraktırdı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com