Babalar ilk adımı attı

Babalar ilk adımı attı
Berkin'in babası Sami Elvan, Burakcan'ın babası Halil Kahramanoğlu'nu aradı

Berkin Elvan’ın cenaze töreninin ardından, yapılan gösteriler sırasında Beyoğlu’nda Burakcan Karamanoğlu silahla vurularak öldürülmüştü. Bu iki acı olaydan sonra sokaklarda toplanan kimi gruplar Berkin lehine, kimi gruplar da Burakcan lehine slogan atarak ‘ölümler üzerinden’ bir gerginlik yaşanıyordu. Ancak bu gerginliği hem Berkin’in hem de Burakcan’ın babaları bozdu. Berkin’in babası Sami Elvan, bugün toprağa verilen Burakcan’ın babası Halil Karamanoğlu’nu telefonla aradı ve tüm Türkiye’ye şu sözlerle ders verdi: “Senin evladın benim evladımdır”

Berkin Elvan’ın babası Sami Elvan, hayatını kaybeden Burakcan’ın babası Halil Karamanoğlu’nu arayarak başsağlığı diledi. İki baba birbirine ‘Senin evladın benim evladımdır’ diyerek acılarını paylaştı.

Burakcan’ın babası Halil Karamanoğlu, İstanbul’a dönünce Sami Elvan’ı ziyaret edeceğini söyledi. Berkin Elvan’ın ailesinden edinilen bilgiye göre, iki babanın “Evlat acısının kıyaslaması olmaz, acılarımızı siyasete alet edip nefret ortamı oluşturmalarına biz aileler olarak müsaade etmeyeceğiz” dediği kaydedildi.(MUK)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com