Babam ölüyor hapse beni atın

Babam ölüyor hapse beni atın
İzmir’de “6 ay ömrü kalmıştır” raporuna karşın 16 yıl 8 ay hapis hapis cezasına çarptırılan kanser hastası Muhlis Barut’un (51), kızı Gönül Barut yetkililere “Babamın cezasını çekmeye razıyım. Yeter ki son bir saat olsa da evinde geçirsin” diye seslendi.
Bayraklı ilçesinde yaşayan kanser hastası Muhlis Barut, 8 Ekim 2010’da yeşil kartının iptal edilmesi üzerine av tüfeğiyle toplum sağlığı merkezini basıp rastgele ateş etti. Polis tarafından bacağından vurularak etkisiz hale getirilen Barut, İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ne yapılan yargılama sonunda 16 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Dosya temyiz için Yargıtay’a gönderildi. İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin, geçen nisan ayında “6 aylık ömrü kalmıştır” raporu verdiği Barut, sağlık durumundan dolayı affedilmesi için Cumhurbaşkanlığı’na dilekçe gönderdi. Barut, raporun üzerinden 5 ay geçmesinin ardından ailenin girişimleriyle İstanbul Adli Tıp Kurumu’na sevk edildi. Ancak ailenin umutları “Bir aydan önce işlemler bitmez” sözleriyle söndü.
 
Barut’un kızı Gönül Barut, Adli Tıp’ın kararına “Gün sayan bir hastaya bir ay süre verilmez ki” diyerek isyan etti. Yetkililere seslenen Gönül Barut, “Babamın adına ben özür diliyorum. Ama illa ki devletimiz bu ceza çekilsin diyorsa, ben razıyım çekmeye. Lütfen yanımızda can versin. Kendi evimizde vedalaşmak istiyorum, cezaevi kapılarında, parmaklıklar ardında değil. Babama önce hüküm, sonra kefen giydirdiler” diye seslendi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com