Babanın canlı bomba feryadı

Babanın canlı bomba feryadı
Terör örgütü DHKP-C tarafından oğlu Berk Ercan’nın kandırıldığını, İstanbul İzmir Cumhuriyet Başsavcılıkları’na oğlunun kuratrılması için dilekçe verdiğini belirten Baba İsmail Ercan; “ Herhangi bir gelişme yok. Türkiye’de demokrasi bazı yerlerde bir göml
İzmir’de oğlu Berk Ercan’nın bir müzik grubunun konserine gittikten sonra siyasi görüşlerinin kabul edilemez boyuta eriştiğini belirten Baba İsmail Ercan, oğlunun kurtarılması için mücadelesine devam ettiğini ancak bu mücadelede yalnız bırakıldığını belirtti.

Baba İsmail Ercan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nda bir, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nda ise iki adet oğlunun kurtarılmasını içeren dilekçenin mevcut olduğunu ancak herhangi bir sonuç alamadığını açıkladı. Baba İsmail Ercan; “ Canlı bomba olaylarını duyuyor izliyoruz. Bir baba olarak, bu örgüte oğlu girmiş bir baba olarak her gün ölüp diriliyorum.Her telefonum çaldığında acaba çocuğumu mu bir yerde mi? kullandılar. Bütün gün bu düşüncelerle yatıp kalkıyorum. Çocuğumu bana düşman ettiler. Beni çocuğuma iş birlikçi baba olarak yansıtıyorlar.
 
Çocukları meydanlara sürenler, o şerefsiz liderleri nerede? Çocuklar meydanlarda eylem yapıyorlar, dernek yöneticileri bölge sorumluları olarak balkonlarda oturup çay içiyorlar. Bunlarla mücadelem sonuna kadar devam edecek. Çocuğumu kurtarana kadar. Tek başıma olduğumu düşünüyorum. Savcılığa 3 defa dilekçe verdim. Biri neredeyse 11 ay oldu. Çocuğum o zaman 17 yaşındaydı. Çocuğum 18 yaşına girdi, en sona bana ‘Artık senin bende söz hakkın yok. Ben seni tanımıyorum. Burada büyük bir zafiyet var. Kişisel görüşüm şu: Milletvekilleri sözcülüklerini yapmayı bıraksınlar. Türkiye’de demokrasi bazı yerlerde kısıtlı. Ama Bazı yerlerde de bize demokrasi bize bir gömlek fazla geliyor. Karokola canlı bomba saldırısında bulunan kişi için meydan okurcasına eylemler yapılıyor, Canlı bomba can alıyor. Polisimizi şehit ediyor. Ölümsüzdür diye eylemler yapılıyor. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com