“Baba”nın ödülleri satılıyor!

“Baba”nın ödülleri satılıyor!
2004 yılında hayatını kaybeden ünlü Amerikalı aktör Marlon Brando’nun ödül koleksiyonundan iki Altın Küre açık artırmaya çıkarılacak.

Dallas'taki müzayede evi tarafından yapılan açıklamada, Marlon Brando'nun kariyeri boyunca kazandığı Altın Küre ödüllerinden ikisinin 30 Mart'ta yapılacak müzayedede açık artırma ile satışa sunulacağı ifade edildi.
 
Ödüllerin, Brando'nun 1955 yılında başrolünü üstlendiği “On the Waterfront” (Rıhtımlar Üzerinde) filmindeki rolü ile 'En İyi Erkek Oyuncu' ve Altın Küre Henrietta Ödülü- Dünyanın En Sevilen Erkek Sanatçısı dallarında kazandığı Altın Küreler olduğu belirtildi.
 
Ünlü aktörün iki ödülden birini bilinmeyen bir nedenle duvara fırlattığı ve bu nedenle ödülde yer yer kırıklar ve çizikler olduğu vurgulandı. Müzayede evinden yapılan açıklamada, onarıma rağmen bu izlerin göze çarptığı belirtildi. İyi durumdaki Altın Küre'nin 10 bin, diğerinin ise 6 bin dolara alıcı bulması bekleniyor.
 
Efsanevi aktör Marlon Brando “Baba” filmindeki rolüyle 1973 yılında En İyi Erkek Oyuncu dalında Oscar'a layık görülmüş, ancak ödülü Kızılderililerin haklarına dikkat çekmek için reddetmişti. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com