Babası Dayaktan Hastanelik Etti Polise Sığındı!

Babası Dayaktan Hastanelik Etti Polise Sığındı!
Yedi yaşındaki çocuk, ders kitabını okuyamadığı için babası tarafından dövülerek hastanelik edildi...

Adana'da, ilköğretim birinci sınıfa giden yedi yaşındaki çocuk, ders kitabını okuyamadığı için babası tarafından dövülerek hastanelik edildi. Babasının yüzüne ve sırtına vurduğu yumruklarla yaralanan çocuk, yine babasının şiddetine maruz kaldığı için tedavi gören annesinin hastaneden eve gelmesiyle birlikte polisi arayarak hastaneye kaldırıldı.

Olay, merkez Çukurova ilçesinde meydana geldi. İddiaya göre, 34 yaşındaki inşaat işçisi Mehmet Özoğul ile 23 yaşındaki Şerife Özoğul dokuz yıl önce görücü usulüyle evlendi. 14 yaşında kendisinden 11 yaş büyük biriyle evlenen Şerife Özoğul, 9 yılda 2'si erkek 3 çocuk dünyaya getirdi. Ancak çok sinirli olan Mehmet Özoğul, her fırsatta çocuklarını ve eşini dövmeye başladı.

Özoğul eşini döverek hastanelik etti. Eşi hastanedeyken baba Özoğul, 7 yaşındaki ilköğretim 1. sınıf öğrencisi oğlu İsmail Özoğul'u okuldan geldikten sonra ders çalıştırmaya başladı. Küçük İsmail, babasının gösterdiği yerleri okuyamayınca sinirlenen baba oğlunu dövmeye başladı. Oğlunun yüzüne ve sırtına yumrukla vuran baba bir süre sonra oğlunu dövmeyi bıraktı.

18 Aralık Cumartesi gecesi meydana gelen olaydan sonra ağır şekilde darp edilen çocuğu babası hastaneye götürmedi. Anne ise pazar sabahı eve geldiğinde oğlunun yüzünü mor bir şekilde gördü. İsmail, "Anne başım dönüyor" diyerek annesinin telefonunu istedi. Annesinin telefonunu alan İsmail, polisi arayarak "Alo beni babam dövdü" dedi. Ancak polis "Evde annen yok mu?, anneni ver" dedi. İsmail de telefonu annesine verdi.

Şerife Özoğul, telefondaki kişinin polis olduğunu öğrenince şaşırdı ama bu kez polise olayı anlattı. Bunun üzerine eve ambulans ve polis geldi. Baba gözaltına alındı. Çocuk, Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.
Küçük İsmail, burada ilk müdahalenin yapılmasının ardından Adana Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. İsmail, burada çocuk servisinde tedavi gördükten sonra Pazartesi günü taburcu oldu.

EVE GİTMEK İSTEMEDİ
Anne Şerife Özoğul da, gidecek bir yeri olmadığı ve koca dayağından korktuğu için öz oğlunu döven eşinden şikayetçi olmadı. Ancak polis darp edilen kişinin yaşı küçük olduğu için kamu davası açılması için dosya hazırlayarak savcılığa gönderdi.
Hastaneden taburcu olan İsmail ise yüzü ve sırtındaki morluklarla evinin yolunu tuttu. Ancak hastane önünde İsmail eve gitmemek için annesine ısrar etti ama annesinin gidecek başka bir yeri yoktu. İsmail, babasından korktuğu için gitmemek için annesinin bacağına sarılsa da eve gitmek zorunda kaldı.

Küçük İsmail yaşadıklarını korku içinde anlatarak, "Babam beni okuyamıyorsun diye dövdü. Bana yumrukla vurdu. Ben babamı hiç sevmiyorum. Eve gitmek istemiyorum. Babam beni sürekli dövüyor" dedi.

BİZİ SÜREKLİ DÖVÜYOR
Anne Şerife Özoğul ise eşinin kendisini ve çocuklarını sürekli dövdüğünü gözyaşları içinde anlatarak, "Pazar günü hastaneden eve geldim. 'Çocuğum başım dönüyor' dedi ve telefonu istedi. Sonra polisi arayıp babasını ihbar etti. Polis de beni istemiş. Telefonu aldım. Mecbur olayı söylemek zorunda kaldım. Sonra polis ve ambulans geldi. Bizi hastaneye götürdü. Eşim çok sinirli sürekli bizi dövüyor. Sonra özür diliyor. Bu son olayda da geldi özür diledi. Ona son bir şans daha verdim. Şans vermesem bile benim
ve çocuklarımın gideceği bir yer yok. Bu nedenle katlanmak zorunda kalıyorum" diye konuştu.

BABA SERBEST BIRAKILDI
Gözaltına alınan baba polis merkezinde verdiği ifadesinde oğlunun akşam sobanın üzerinde bulunan çaydanlığı devirdiğini bu nedenle oğluna bir tokat attığını söyledi. Baba ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. Adana Sosyal Hizmetler İl Müdürü Fazlı Doğanç annesi ve babasından şiddet gören çocukların hakim kararıyla ailesinden alınabileceğini bildirdi.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com