Babası dokuz yıl boyunca banyoda kilitli tuttu

Babası dokuz yıl boyunca banyoda kilitli tuttu
Batı Şeria'da babasının dokuz yıl boyunca banyoda kilitli tuttuğu Filistinli kadın polis tarafından kurtarıldı.

Emniyet sözcüsü Adnan Demiri, babasının evlerindeki banyoda kilitli tuttuğu 20 yaşındaki kadının, Cumartesi günü kurtarıldığını ve kadının "acınacak halde" olduğunu söyledi.

Demiri, Arap asıllı İsrail vatandaşı olan 49 yaşındaki babanın tutuklanarak İsrail polisine teslim edildiğini kaydetti.

Polis sözcüsü Micky Rosenfeld de kızını fiziksel olarak taciz ettiğinden şüphelenilen babanın, Çarşamba günü mahkemeye çıkarılacağını bildirdi.

Rosenfeld, baba ve kızıyla birlikte yaşamayan annenin de sorgulanmak üzere göz altına alındığı açıkladı.

Yaşadıklarını görevlilere anlattı

Genç kadın, polisler tarafından kurtarıldıktan sonra sosyal yardım görevlilerine yaşadıklarını anlattı.

Azat Maluaç, İsrail basınına yaptığı açıklamada, “Kendisiyle oturup konuştuğumuzda kişiliğinin ne kadar güçlü olduğunu görerek çok şaşırdık” dedi.

Maluaç, genç kadının kendisini kurtarmak için banyoya giren polislerden tatlı bir şeyler istediğini belirterek dokuz yıl boyunca hiç tatlı yemediğini söylediğini ifade etti.

Genç kadın kıyafetlerini banyoda kendi kendine yıkadığını ve dış dünyayla bağlantısının sadece babasının kendisine verdiği bir radyo olduğunu söyledi.

Babanın kızını “aile içi bir tartışma” dolayısıyla hapsettiği ancak dövmediği ifade edildi.

Babası 'istersen intihar et' demiş

İfadesinde, babasının kendisini her gece saat 1 ile 4 arasında banyodan çıkararak evi temizlettiğini de anlatan genç kadınla ilgili olarak Maluaç, “Hapis tutulduğu süre boyunca hiç doktor görmemiş. Hasta olduğu zaman bile… Hatta babası isterse intihar bile edebileceğini söylemiş” dedi.

Maluaç, “Serbest bıraktığımızda ağlamaya başladı ve annesini sordu. Annesini arayınca hemen geldi ve kızını kucaklayarak sakinleştirdi” dedi.

Genç kadının anne-babasının yıllar önce boşandığı ve babanın annenin kızını görmesine engel olduğu da ifade edildi. Babanın boşandıktan sonra yeniden evlendiği ve kızını da o sırada banyoya kapattığı bildirildi.

Maluaç, babanın “yeni” ailesinin genç kadının banyoda tutulduğundan haberdar olduğunu ancak yetkililere bilgi vermediğini söyledi.(ANK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com