Babasının oğluna verdiği en anlamlı emanet!..

Babasının oğluna verdiği en anlamlı emanet!..
Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığında askerliğini yapan 1989/1 tertip 5 bin 823 er, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aydoğan Babaoğlu'nun da katıldığı törende yemin etti.

Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığında askerliğini yapan 1989/1 tertip 5 bin 823 er, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aydoğan Babaoğlu'nun da katıldığı törende yemin etti.
     Spor salonunundaki tören, sancağın yerini alması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı ve 1989/1 tertip erler adına konuşma yapılmasıyla devam etti.
     Orgeneral Babaoğlu, başlangıç eğitimi döneminde başarılı olan ve aralarında İzmir'den birliğe katılan Sudan asıllı Ali Kasım'ın da bulunduğu 5 ere ödüllerini verdi.
     Tugaya ilk katılan ve yaş kütüğüne plaket çakan er, ödülünü Vali Şükrü Kocatepe'den, askere uğurlanırken annesi tarafından eline kına yakılan er ise ödülünü Korgeneral Güler'den aldı.
     ''Atatürk'ün Gençliğe Hitabı'', ''Gençliğin Atatürk'e Cevabı'' ve ''Kınalı Ali Destanı''nın okunmasının ardından 5 bin 823 er yemin etti.
     Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Sami Fındıkoğlu, törende yaptığı konuşmada, yemin eden 5 bin 823 erin yetişmiş birer Mehmetçik olarak kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerinin ayrılmaz parçası olan Hava Kuvvetleri Komutanlığı saflarına katıldığını bildirdi.
    
     -BABASININ OĞLUNA VERDİĞİ EN ANLAMLI EMANET-
    
     Tuğgeneral Fındıkoğlu, bu eğitim döneminin ilk haftasında yeni katılan bir erin cebindeki kabarıklığın dikkatini çektiğini dile getirerek, ''Ere cebinde ne olduğunu sorduğumda, cebinden iki adet el defteri çıkardı. Biri kendi kullandığı not defteri, diğeri ise babasının 20 yıl önce eğitim birliğinde tutmuş olduğu ders notlarının bulunduğu not defteriydi. Baba, oğlunu askere gönderirken ona en anlamlı emaneti veriyor'' diye konuştu.
     Bu olayın kendisini çok duygulandırdığını ifade eden Tuğgeneral Fındıkoğlu, er Ali Taş'a askerlik dönemindeki not defterini veren babası Mustafa Taş'a, üzerinde Dumlupınar Şehitlik Anıtı fotoğrafı bulunan çini tabak hediye etti.
     Sancağın tören alanından ayrılmasıyla yemin töreni sona erdi. Orgeneral Babaoğlu ve öteki yetkililer, töreni izleyen asker yakınlarını selamlayarak salondan ayrıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com