Badelendim pir oldum

Badelendim pir oldum
341 yıl hapis istemiyle yargılanan sahte tarikat şeyhi mahkemede kendini savundu.

341 yıl hapis istemiyle yargılanan sahte tarikat şeyhi mahkemede kendini savundu: “Müritler benden badelenme (oral seks) ya da cinsel ilişki talep eder. Kabul etmemem gibi bir tercihim olamaz. Çünkü ben de, tarikatın ölen lideri tarafından badelendim. Ölümünden sonra da pir oldum.”

Bursa'da, kendisini tarikat şeyhi olarak tanıtan ve dergâhına gelenlere, cennet vaat ederek kandırıp cinsel ilişkiye girdiği iddiası ile tutuklanan Uğur Korunmaz'ın (47) yargılanmasına başlandı. Hakkında 'Nitelikli cinsel saldırı', 'Tarikat kurmak ve baş mevkiinde olmak' gibi suçlardan toplam 341 yıl 6 ay hapis cezası istenen Uğur Korunmaz, Bursa 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde ilk kez hâkim karşısına çıktı. 'Çocuk ve hayvan pornosu içeren CD'leri sakladığı' iddialarını kabul etmeyen evli ve 2 çocuk babası Korunmaz, kendisini bir tarikatın mürşidi olarak tanıttı.

Tarikatın usulü böyle

Müritleriyle kendi istekleriyle 'badelenme' adını verdiği oral seks dahi yaptığını söyleyen Korunmaz şunları söyledi: “Bunların tamamı tarikatın gerektirdiği bir usul ve çabadır. Uzun süreli sohbetler sonunda cinsel içerikli konular kendiliğinden oluşur. Müride ibadet için verilen ve adına 'virt' denilen zikir içeren sözler belirli süre tekrar edilir. Ve bunu yapan kişi kendiliğinden cezbedilerek gelir. Benden badelenme ya da cinsel ilişki talep eder. Bunları kabul etmemem gibi bir tercihim olamaz. Çünkü ben de, bağlı olduğum tarikatın ölen lideri H.B. tarafından 2005'te badelendim. Ölümünden sonra da pir oldum.”

Sadece 3'ü şikâyetçi

Duruşmaya katılan 17 kişiden sadece 3'ü Uğur Korunmaz'dan şikâyetçi olurken 14'ü şikâyetçi olmadıklarını belirtti. Şikâyetçi olarak mahkemeye çağrılan erkekler A.R.Ç. ve M.S., yaptıkları badeleme sonucu doktorların çare bulamadığı felç hastalıklarının geçtiğini, bu nedenle Uğur Korunmaz'dan şikâyetçi olmadıklarını söyledi. Duruşma ertelenirken sanığın tahliye istemi kabul edilmedi.

Kalp gözümün açılması için kendim istedim

Mahkemede ilginç savunmalardan biri de müritlerden Ç.Ç.'den geldi. Ç.Ç., “Hocamı istiharede buldum. Tespih ve zikir çekerek kalp gözümün açılmasıyla birlikte kendi isteğimle badelendim. Bir zorlama olmadı. Kendi isteğimle cinsel ilişkiye de girdim. Bana göre bunlar normal, yaşanması gereken şeyler” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com