Bağımsız milletvekillerinin ortak basın toplantısı

Bağımsız milletvekillerinin ortak basın toplantısı
İzmir Bağımsız milletvekilleri Ertuğrul Günay, Erdal Kalkan ve İlhan İşbilen, 30 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde her bölgede AK Parti dışında kalan en güçlü konumdaki partiye destek verilmesi çağrısı yaptı

İZMİR (AA) - İzmir Bağımsız milletvekilleri Ertuğrul Günay, Erdal Kalkan ve İlhan İşbilen, 30 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde her bölgede AK Parti dışında kalan en güçlü konumdaki partiye destek verilmesi çağrısı yaptı.

Tarihi İzmir Havagazı Fabrikası'nda düzenlenen basın toplantısında milletvekillerince ortak hazırlanan basın açıklamasını okuyan Günay, 2011 yılında AK Parti'den seçildiklerini ve milletvekilliği görevini, 17 Aralık'tan sonra gelişen olaylar karşısında bağımsız ve özgür olarak sürdürme kararı aldıklarını ifade etti.

Günay, soruşturmanın, kamuoyuna yansıyan bilgi ve hukuki belgelere göre, devlet imkanlarının kullanarak, bir bölümü haraç olarak vasıflandırılabilecek çeşitli rüşvet ve büyük yolsuzluk olaylarını kapsadığını savundu.

Ayrıca bu süreçte Türkiye'de milli iradeye karşı bir paralel yapıdan bahsedildiğine işaret eden Günay, "Evet bir paralel  yapı oluştu ama bu paralel yapı, haksızlıkları, yolsuzlukları soruşturan emniyet ve adalet çevrelerinde değil, haksızlıkların, yolsuzlukların üstününün kapatılması için başbakanın yakın çevresinde ve onun komutası altında oluşturuldu" diye konuştu.

Erdal Kalkan ve İlhan İşbilen ise insanların yanlış yapabileceğini ama tüm uyarılara rağmen bunu sürdürmelerinin kabul edilemeyeceğini kaydetti.

- AK Partili'lerden protesto 

Günay, açıklamasının ardından AK Parti Gençlik ve Kadın kollarından üyelerin de salona girdiğini belirterek kendilerini selamladı. Selamlamanın ardından gruptakiler, "Recep Tayip Erdoğan" ve "Her yer Recep, her yer Erdoğan" diye bir süre slogan atarak, eski AK Parti'li milletvekillerini protesto etti.

Milletvekilleri, protesto süresince sessiz kaldı. 

Günay, protestocuların salonu terk etmesinin ardından, 2011 seçim kampanyasında, gençlik ve kadın kollarının, siyasi söz olarak sadece liderinin adını söylemesini "vahim" bir durum olarak değerlendirdiğini ama bu görüşünün kabul görmediğini dile getirdi.

Toplantıda gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Günay, "Bu basın toplantısının yeni bir siyasi partinin doğuşu anlamına gelip gelmediği" yönündeki soru üzerine, yeni bir sayesete Türkiye'de ihtiyaç olduğunu söyledi. 

Ertuğrul Günay, seçimlerde bağımsız milletvekilleri olarak destek verdikleri bir siyasi partinin bulunup bulunmadığını yönündeki soruya, "Şu anda iktidarın karşısında, onu hizaya getirmek için milletin değerlendireceği en güçlü aday hangisiyse onu desteklemek gerek" şeklinde cevap verdi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com