Bağıra Bağıra Son Nefesini Ver!

Bağıra Bağıra Son Nefesini Ver!
Zirve Yayınevi cinayetleri ile ilgili ortaya şok bir mektup çıktı. Mektupta askeri personel, Albay Mehmet Ülger'i cinayetin azmettiricisi olarak görüyor.

Emeklİ Albay Mehmet Ülger'in Ankara'daki evinde yapılan aramalarda, Malatya'da görev yapan bir askeri personel tarafından yazıldığı anlaşılan mektup bulundu. Zirve katliamının Ülger ve ekibi tarafından organize edildiğinin bölgedeki askeri personel tarafından bilindiğini savunulan mektupta; çıkarları için bir çok asker gibi kendisinin de 'cemaatçi' diye fişlemekle suçlandığını belirten şahıs, “Sen bu boğazlarını keserek öldürttüğün insanlar gibi bağıra bağıra son nefesini verirsin mutlaka” diyor. Mektup “Herhalde senin burada boğazlarını kestirdiğin kişiler ve iftira atığın personelin dışında hiçbir anın yoktur...” diye devam ediyor.

Yukardan 'korkutun' talimatını veren kişi kim?

Ergenekon soruşturmasında bulunan yeni belge ve tanık ifadeleriyle, yayınevi katliamına ilişkin soruşturmada “Katliamın emrini kim verdi' noktasına ulaşıldığı öğrenildi. Katliam öncesi Malatya İl Jandarma Alay Komutanlığı'nda 'bir ay içinde sansasyonel eylem olacak' şeklinde brifing verdiği iddia edilen emekli Albay Mehmet Ülger'in “Misyonerlik faaliyetlerinin önlenmesi ve misyonerlere bir gözdağı vermek için Zirve Yayınevi ile ilgili Necati Aydın, Thilman Geske, Uğur Yüksel'e yönelik bir korkutma yapılacağını, bunun da yukarıdan gelen bir talimat olduğunu” söylediği iddia edildi. Gizli tanık D.U. da verdiği ifadede, tutuklu şüpheli Ruhi Abat'ın katliam sonrası “Şerefsizlere vur dedik öldürmüşler” dediğini söylemişti.

Zirve katliamı öncesi ve sonrasında Malatya İl Jandarma'da 6 çalıştay ve sahte istihbarat raporu toplantısı yapıldığı, bu toplantıların üçüncüsünde Mehmet Ülger'in katliama uğrayan üç isme yönelik “yukardan gelen emirle” korkutma planından bahsettiği iddia edildi. Ülger'in, il jandarma çalışan istihbarat personeline Türkiye'deki misyonerlik faaliyetlerinin önlenmesi ve bir gözdağı vermek için Zirve Yayınevi ile ilgili Aydın, Geske ve Yüksel'e yönelik bir korkutma yapılacağını, bunun da yukarıdan gelen bir talimat olduğunu, belirtilen şahıslara yönelik yapılacak korkutma faaliyetleri ile ilgili alt yapı çalışmalarının devam ettiğini, yine hazırlanan projenin taslağı ile ilgili olarak üst makamlara da brifing vereceğini söylediği iddia edildi. Sorgusu sırasında, 'Bu emri kim verdi' sorusu yöneltilen Ülger'in, böyle bir brifing verilmediğini savunduğu öğrenildi.

Ancak katliam ile ilgili gönderilen bir ihbarın mektubu ve gizli tanık D.U'nun verdiği belgelerde, brifingin ayrıntılarıyla belirlendiği öğrenildi. Brifingin içerisinde genel olarak Malatya ile ilgili bilgiler ve Jandarma kuvvetlerinin faaliyetlerinin anlatıldığı, 239 slayttan oluştuğu, brifingin 66-75. slaytları arasında misyonerlik faaliyetlerinin anlatıldığı görüldü. Sunumda, Zirve cinayetinde öldürülen kişilerin fotoğrafların da yer aldığı öğrenildi. Gizli tanık D.U'nun verdiği belgelerin ardından, emekli Albay Ülger'e “Brifingin kim yada kimler tarafından ne amaçla hazırlandığının sorulduğu” öğrenildi. Bu soru üzerine Ülger'in “Jandarma Genel Komutanlığı Denetleme Başkanlığına denetleme ile ilgili brifing vermişimdir, bunun dışında herhangi bir brifing vermem söz konusu değildir” cevabını verdiği öğrenildi.

Bünyamin Demirkan, Star

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com