Bağış'tan Milletvekillerine Özel, "Bakara-Makara" Mektubu...

Bağış'tan Milletvekillerine Özel, "Bakara-Makara" Mektubu...
Eski AB Bakanı Bağış, milletvekillerine mektup gönderdi; "iki elim, imanımı sorgulayanların iki yakasında" dedi.

ÖZEL | SANSURSUZHABER

"HAKSIZ LİNÇ KAMPANYASINA MARUZ KALDIM"

Bugün Milletvekillerine sitem dolu bir mektup gönderen Egemen Bağış, gazeteci Metehan Demir ile arasında geçtiği öne sürülen ses kaydı nedeniyle haksız bir linç kampanyasına maruz bırakıldığını öne sürdü. 

Yasal yollara başvurduğunu ve montaj olduğunu öne sürdüğü ses kaydını hazırlayanlardan hesap soracağını belirten Bağış, konuşmanın tarafı gazeteci Metehan Demir ile bir gazeteci olarak değil eski bir arkadaş sıfatıyla konuştuğunu söyledi. O ses kaydının illegal şekilde kayıt altına alınarak, montandığını iddia etti.

"KİMSE BENİM İMANIMI SORGULAYAMAZ!"

Bağış, milletvekillerine hitaben yazdığı mektubunda, kimsenin kutsal değerlerle hakaret etme hakkı olmadığı gibi, yine hiç kimsenin "bir başkasının imanını sorgulamaya da haddi olamaz" ifadesini kullandı. 

BAĞIŞ'TAN GÜLEN CEMAATİNE ÇOK AĞIR ELEŞTİRİ...

"Peygamber efendimizi, kirli emellerine alet edip, tweetlerinizi ikiye katlayın talimatı veren, Efendimizi Miraç'tan indirip, kamyonet kasasına bindiren çete lideri ve onun tetikçileri mi bizi hesaba çekecek!" sözleriyle, cemaati eleştirdi. 

"HESABI ANCAK RABBİME VERİRİM" 

Egemen Bağış, mektubunda, 'kimseye iman ve inancımın ölçüsünü anlatma gayretine girmeyeceğim' dedi. 

"İKİ ELİM YAKALARINDA!"

Bağış, "bir montaj kayıt üzerinden, şahsımın imanını sorgulamaya kalkanların bu dünyada da ahirette de iki elim yakalarında olacak" sözleriyle, ses kaydı üzerinden kendisini eleştirenlere öfkesini gösterdi. 

"ONLARA HAKKIMI HELAL ETMİYORUM!"

"Beni eleştirenlere hakkımı helal etmiyorum" diyen  eski AB Bakanı, Mevlana'nın bir sözüne de mektubunda yer verdi. "Bizi bilen bilir, bilmeyen de kendisi gibi bilir"  diyen Bağış,linç edilmenin, hele ki inançları ve değerleri üzerinden böyle bir kampanyanın parçası olmasının katlanılabilir birşey olmadığının altını çizdi. O ses kaydı medyaya yansıdığı zaman da açıklama yaptığını, ancak açıklamasının basında yer bulmadığından şikayet etti ve "umarım bu sözlerim görülür" ifadesini kullandı. 

"İNANCIM HER ZAMAN SİYASETİN ÜZERİNDE"

Siyaseti millete  hizmet platformu olarak gördüğünü vurgulayan Bağış, "ama inancım ve değerlerim, her zaman siyasetin üzerinde olmuştur" dedi.  Mektubunu da "biz inancımızı ve değerlerimizi hiçbir dünyevi makam ve mevkiye kıyas yapmayız, yapılmasını da uygun bulmayız" sözleriyle bitirdi. 

Burcu Oral Evren | SANSURSUZHABER.COM

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com