“Bağlı illerden en az proje başvurusu Uşak'tan geldi”

“Bağlı illerden en az proje başvurusu Uşak'tan geldi”
Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) Genel Sekreteri Yılmaz Özmen, ajansa bağlı iller arasında kabul edilen 55 projeden 8'inin Uşak projesi olduğunu söyledi.

Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) Genel Sekreteri Yılmaz Özmen, ajansa bağlı iller arasında kabul edilen 55 projeden 8'inin Uşak projesi olduğunu söyledi.
Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Yılmaz Özmen, bugün sabah saatlerinde Şeker Catering'de Uşaklı gazetecilerle bir araya geldi. Uşaklı gazetecilere ajansın faaliyetleri hakkında bilgi veren Özmen, 2010 yılında 66 proje başvurusu yaptığını ve bu projelerin 55'inin kabul edildiğini bildirdi. Uşak'tan 8 proje başvurusu yapıldığını ve tamamının kabul edildiğini ifade eden Yılmaz Özmen, Zafer Kalkınma Ajansı'na bağlı iller arasında en az proje başvurusunun Uşak'tan geldiğini söyledi. Zafer Kalkınma Ajansı olarak bölgenin kalkınmasına katkı sağlamak istediklerini anlatan Yılmaz Özmen, “İç ve dış yatırımcıları bölgemize çekmeye çalışıyoruz. Bölgenin potansiyelini harekete geçirmek için herkesin elinden gelen gayreti göstermesini istiyoruz“dedi.
Zafer Kalkınma Ajansı'nın proje yazma konusunda Afyonkarahisar, Manisa, Kütahya ve Uşak illerinde eğitimler verdiğini söyleyen Yılmaz Özmen, “Zafer Kalkınma Ajansı olarak proje yazımı ile ilgili eğitimler veriyoruz. Şu ana kadar uzun süreli eğitim alan 3 bin kişinin yanı sıra günlük eğitimler verdiğimiz 27 bin kişi var. 2010 yılı içinde 66 proje başvurusu yapıldı. Bu projelerin 55'i kabul edildi. Uşak 8 proje ile başvuru yaptı ve tamamı kabul edildi. Sayılara baktığımızda Uşak proje bazında en az başvuru yapan ilimiz konumunda. Uşak'tan daha fazla müracaat olması gerektiğini düşünüyoruz. Fakat tahminlerimize göre Uşak proje yazma konusunda tembellik yapıyor. Proje yazmak zahmetli bir iş. Fakat Uşak bu konuda biraz tembellik yapıyor. Projelerde kazanım sağlamak isteyenler bu konuda tembellik yapmamalıdır'dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com