Bahçeli ağır konuştu

Bahçeli ağır konuştu
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,AKP’yi ağır sözlerle eleştirdi. Bahçeli,’ "Eğer Başbakan ve hükümeti, hırsızları, uğursuzları, ihale tacirlerini, belediye kaynaklarını yağma edenleri merak ediyorsa çevrelerine ve birbirilerinin yüzlerine bakmaları yeterl

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Antalya'nın Manavgat İlçesi'ndeki Sueno Otel'de bugün başlayan ve iki gün devam edecek 'Belediye Başkanları Toplantısı'na katıdı. Toplantıda açış konuşması yapan Bahçeli, komplo ve fesat tasavvurlarının siyaset eliyle yürütüldüğü, ihanete cüret edenlerin itibar kazandığı, hazin ve hüsranla dolu bir yılın sonuna yaklaşılmakta olduğunu söyledi.

AK Parti iktidarında geçen bu yılın, sevindirici tek bir tarafı ve özelliği bulunmadığını kaydeden Bahçeli, "Yine mukaddes değerlerimiz çiğnenmiştir. Yine tarihimize küfredilmiş, ecdadımızın saygınlığı hedef alınmıştır. Yine Türk milleti sözde otuz altıya bölünmüş, devletimiz darbe üstüne darbe almıştır. Teröristler yine el üstünde tutulmuş ve bölücüler sürekli mevzi kazanmıştır. Canilerle pazarlıklar yine yapılmış ve terörist başıyla mütareke görüşmeleri onursuzca sürdürülmüştür" diye konuştu.

‘İbret verici bir yıl’
Yapılan zamların vatandaşların geçim şartlarını zorlaştırdığını, hayallerini kararttığını iddia eden MHP Genel Başkanı Bahçeli, işsizliğin önlenemediği, yoksulluğun azaltılamadığı, gelir dağılımının adaletli bölüşümünün sağlanmadığı bir yılın geride kalmakta olduğunu dile getirdi.

2011 yılının AK Parti'nin yönetim şekli ve üslubunun siyasette etik anlayışa duyulan ihtiyacı göstermesi bakımından ibret verici bir yıl olduğunu belirten Devlet Bahçeli, "Siyasi ve ahlaki çürüme devlet ve toplum hayatını kaplamış, yozlaşma kültürü her tarafa sirayet etmiştir" dedi.

Yine bu yıl içinde bölücü terör kimlik sorunu olarak tanımlanarak, terör örgütü PKK'nın siyasi hedeflerini haklı ve meşru gören bir anlayışın hükümetin sözde açılım sürecine hakim olduğunu savunan Bahçeli, "Yüzleşme adı altında milli tarihimizi karalama kampanyaları başlatılmış, her fırsatta cumhuriyetimizi itibarsızlaştırma adına bir yol ve yönteme başvurulmuştur" diye konuştu. Düşmanlık eğilimleri, zıtlaşma dürtülerinin bu yılda da mesafe kaydettiğini savunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,"Bu kapsamda bin yıllık kardeşlik hukuku biraz daha infaz mangasının menziline hükümet eliyle yaklaştırılmıştır" dedi.

‘Dinleme skandalları patlak verdi
Bahçeli, 2011 yılının da Türkiye'nin kayıp yıllar hanesine eklenmek olduğunu belirterek, yıla ilişkin değerlendirmelerine şöyle devam etti:
"2011 yılı özet olarak, sömürge kapışmalarının sınırlarımıza dayandığı, komşu coğrafyalara isyan dalgalarıyla ve Büyük Ortadoğu Projesi öncülüğüyle ayar ve yön verildiği, siyasetin gizli mahfillerden yönlendirilmeye ve yönetilmeye çalışıldığı, özel hayat ihlallerinin ileri bir düzeye çıkarıldığı, dinleme ve izleme skandalların patlak verdiği, özellikle partimiz üzerinde alçakça oyunlar oynandığı, menfur terör saldırılarının vatanımızı kara bulut gibi sardığı, bölücü terörün hain eylemleriyle zirve yaptığı, deprem yıkımıyla canımızın yandığı bir yıl olarak hafızalarımıza yerleşmiştir."

‘Dedikodunun kemendini boğazımıza geçirmeye çalıştılar’

Partileri açısından 2011'in "MHP'siz Meclis, MHP'siz siyaset" özlemi ve düşüncesi içinde bulunan mihrakların 'sapkınlığın ve küfrün boranında yönünü kaybettiği' bir yıl olduğunu belirten Bahçeli, "Tuzaklar kurmuşlar, yolumuza engeller çıkarmışlar, birliğimizin arasına fitne mayını döşemişler, dedikodunun kemendini boğazımıza geçirmeye çalışmışlar, ancak milletimizin ve siz değerli dava arkadaşlarımın sayesinde çok şükür emellerine muvaffak olamamışlardır" diyerek konuşmasına devam etti.

‘Tek hedef iktidar’
Siyaset, yargı, medya, spor, sanat, sivil toplum kuruluşları, iş çevreleri dahil her alanın kuşatıldığını, AK Parti iktidarının gerilim politikasının dayanışma ve birlikte yaşama ülküsüne ağır hasarlar verdiğini savunan MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Hükümet, husumet oluşturmaktan, küslüklere ortam hazırlamaktan, ayrılıklara prim vermekten ve Türk milletini ufalama hesabından başka bir şey yapmamış ve bunun dışında da bir gayret sarfetmemiştir" dedi.

AK Parti iktidarının tek hedefinin iktidarda kalabilmek olduğunu savunan MHP Lideri Devlet Bahçeli, "İktidarda kalabilmek uğruna, küresel aktörlerin ve yabancıların baskılarına sessiz duran, tacizlerine duyarsız kalan ve kanlı senaryolarına figüran olan elbette Adalet ve Kalkınma Partisi'nden başkası olmamıştır" diye konuştu.

Büyük Ortadoğu Projesi kapsamında Türkiye'nin eşbaşkanlığa talip olmanın arkasındaki gizemin de, AK Parti'nin medeniyetler ittifakı gibi küresel projelere tek taraflı biçimde tutunmasının da tek amacının iktidarda kalabilmek olduğunu savunan Bahçeli, "AKP, yabancı masalarda projelendirilmiş, küresel hesaplar çerçevesinde yetiştirilmiş ve ülkemizle birlikte içinde bulunduğumuz coğrafyaya karşı görevlendirilmiş bir truva atıdır" dedi.

'Her durumda hırs, hınç ve hışım'
AK Parti'nin 9 yılllık iktidarı süresince fırsatını bulduğu her durumda hıncını, hırsını ve hışmını açık ettiğini savunan MHP Lideri Bahçeli, "Okyanus ötesinin manevralarına, Avrupa Birliği'nin aşağılayıcı nitelikteki zorlamalarına, etnik terörün genişleyen alanına, mezhep eksenli yapılan tahriklere göz yuman, aldırış etmeyen ve böylelikle Türkiye'yi kritik bir evreye sürükleyen bu iktidar olmuştur" diye konuşmasına devam etti.

AK Parti'nin dokunup kırmadığı bir değer, gündeme taşıyıp incitmediği, bozmadığı bir ölçünün kalmadığını savunan MHP Lideri Bahçeli, "Nitekim Adalet ve Kalkınma Partisi, cumhuriyetle hesaplaşmak için kurucu ilkeleri yıkmak istemiş, Türkiye'nin kuruluş felsefesinden sapması için gerçekleri çarpıtmış ve tabuları yıkmak adına Ermenilere, Rumlara ve asırlardır düşmemizi bekleyen çürümüşlere kucak açmıştır" diye konuştu. MHP Lideri Bahçeli, bu nedende AK Parti'nin isyan girişimlerinin 'tepelenmesine' 'Katliam' dediğini savundu.

‘MHP'li belediyelere soruşturma’
MHP'li belediyelerin bu yıl içinde 'asılsız ve temelsiz' iddialarla teslim alınmaya çalışıldığını savunan Bahçeli, "Ama kendileri çoktan tüm hatlarıyla boyunduruk altına giren çapsız, vicdansız ve ahlaksız iktidar kadrolarını bağışlamamız tabiatıyla asla söz konusu olmayacaktır. Nereye giderlerse gitsinler peşlerindeyiz. Ne yaparlarsa yapsınlar, millet adına hesap sormak için sabırsızız ve şüphe etmeyin çok da kararlıyız" diye konuştu.

Belediyeciliğin vatandaşlarla yoğun temas kurmak, sürdürülebilir işbirliği sahaları oluşturmak ve meselelere samimiyetle eğilmek olduğunu belirten MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Belediyecilik dokunmaktır, düşünmektir, hissetmektir ve aşkla sorunlara odaklanmaktır" dedi. Toplantıya katılan belediye başkanlarına "Gücünüzü asla makamınızdan, koltuğunuzdan değil, size umut bağlayan, destek veren, dua eden muhterem vatandaşlarımızdan alıyorsunuz" diye seslenen MHP Genel Başkanı Bahçeli, şöyle konuştu:

"İşte MHP'li belediyeler, iktidar marifetiyle vatandaşlarımızla aralarına örülmeye çalışılan duvarları yıkarak millet vazifesini yapmaya çalışmaktadırlar. Bu itibarla AKP Hükümeti'nin baskıları bizleri yıldıramayacaktır. AKP müfettişlerinin tacizleri ve alçakça tertipleri yolumuzdan döndüremeyecektir. İmzasız şikayet mektuplarıyla suç oluşturmak bizim yürüyüşümüzü bozamayacaktır. Eğer Başbakan ve hükümeti, hırsızları, uğursuzları, ihale tacirlerini, belediye kaynaklarını yağma edenleri merak ediyorsa çevrelerine ve birbirilerinin yüzlerine bakmaları yeterli olacaktır. Orada, yolsuzluk batağına saplanmış AKP'li belediyeleri göreceklerdir. Orada, milletin parasına ve vergisine el koyarak cebini doldurmakla meşgul olan adilikleri göreceklerdir. Orada, devleti soymak konusunda güç birliği sağlamış AKP patentli çıkar ittifakını göreceklerdir. Tabiidir ki orada kendilerini göreceklerdir."

'Kirli ellerinizi belediyelerimizden çekin’

Partisini usulsüzlüklerle ilişkilendirmeye çalışmanın büyük bir terbiyesizlik, MHP'li belediyeleri milletin gözünde küçük düşürmeye niyetlenmenin büyük bir ahlaksızlık olacağını savunan MHP Lideri Bahçeli, "AKP Hükümeti ne yaparsa yapsın; kendi açığını kapatamayacaktır. AKP Hükümeti ne yaparsa yapsın; girdiği yolsuzluk tünelinden çıkamayacaktır. Ve AKP ne yaparsa yapsın haram yiyenlerden, çalmayı masumlaştıranlardan dolayı iki cihanda da hesaba çekilmekten kurtulamayacaktır. AKP zihniyetine tekraren seslenmek isterim ki, belediyelerimize ilişmekten, üzerimizde hesap yapmaktan artık vazgeçin. Kirli ellerinizi, küstah emellerinizi belediyelerimizden çekin ve haddinizi bilin" diye konuştu.

(SRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com