Bahçeli: 'Demokrasiye kara çalınıyor'

Bahçeli: 'Demokrasiye kara çalınıyor'
MHP Lideri Bahçeli "Korkunun ecele faydası olmadığı gibi 30 Mart’ta da olmayacaktır."

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli’nin gündeminde 30 Mart Yerel Seçimleri vardı.

KONUŞMADAN SATIRBAŞLARI:

-Türkiye’nin içinde bulunduğu coğrafyada sorunlar hiç durmamaktadır. İran’ın programa evet demesi ABD ile yakınlaştırsa da Ortadoğu’daki yangını durduramamıştır.

-Başbakanın yaptığı açıklama  unutulmuş olmalıdır, bizzat kendisi Suriye’de yapılanmaya izin vermeyeceğini söylemiştir. PYD pişkinliğine devam etmektedir.

-Türkiye AKP ile birlikte yakın coğrafyadaki bütün varlığını kaybetmiştir.

İş olsun diye gürlemesi, kuru diklenmeleri hiçbir fayda sağlamamıştır. Türkiye fikri sorulmayan bir ülke haline gelmiştir. Başbakan peşmergenin gönlünü nasıl kazanmış, neleri gözden çıkarmıştır.

Boru hatlarının ülkemize musibet gibi dert yağdıracağın gün gibi aşikardır.

-Erdoğan peşmergeye duyduğu sevginin onda birini Türkmenlere göstermemektedir.

Aklı fikri Barzani’ye yılışmak, gözüne girmektir. Bu ne insanlıkla ne adamla bağdaşmayacaktır. Türkmenler hala ateş altındadır. Biz Türkmen kardeşlerimizin derdiyle dertlenmekten yorulmayacağız, her mücadeleyi vereceğiz.

Türkmen kimliğine sırt dönen Başbakan ve hükümetinden inkarlarının hesabının eninde sonunda soracağız.

KADINA ŞİDDET

Türk kadını ihtiyacı olan her durumda varlığını göstermiştir. Cepheden cepheye koşturmuşlardır. Soylu Türk kadınları aklımızdan hiç çıkmamıştır. 79 yıl önce kadınlara verilen hak önemli bir hamledir. Türk kadını kuruluşta da önemli görevler üstlenmiştir. Ne üzücüdür ki bugün kadınların her nevi sorunları tırmanıştır.

Kadına şiddet otomatiğe bağlanmıştır. Cani ruhlular, eli kanlılar, gözü dönmüş manyaklar katletmektedir. Kadın cinayetleri yüzde 1400 artmıştır. Bu anormal manzara kolay kolay hazmedilecek bir sonuç değildir. Gazetelerin 3. Sayfaları barbarlık haberleriyle doludur. Kadına şiddet çözülmeden, uzanan eller kırılmadan seçme seçilme hakkının hiçbir önemi olmayacaktır. İnsanlığın bu çağında vahşi saldırganların kadınların umutlarını söndürmesi utanç vericidir. Kadının her alanda çok daha fazla söz hakkı olması gerektiğine inanıyoruz.

YEREL SEÇİMLER

Mahalli idareler seçimleri 30 Mart’ta yapılacak. 118 gün kaldı. Büyükşehir, belde üyeleri, köy mahalle muhtarları bu seçimler sonucunda belirlenecektir. Bu seçimin şaibesiz, dürüst geçmesi en büyük temennimizdir. Partiler adaylarını açıklamakta ve vaatlerini bir bir sıralamaktadır. Partimizle başarıyı yakalamak için elimizden geleni yapıyoruz.

Bu seçimler yakın geleceğimizi etkileyecektir. Şu sorular açıklık bulacaktır;

-Milli Kültüre bağlılık mı kazanacak yoksa bunların küçümsenmesi mi tercih edilecektir.

- Karşılıksız sevgi mi seçilecek, hasım, hanedan,akrabalık mı seçilecektir.

- Terör kaynağını kazımaya yeminli irade mi öne geçecek yoksa hainler korosu tasvip mi görecektir.

- Türk milliyetçiliğinin haklılığı mı görülecek, aklı karışık, soyu bulanık, Türklük yok diyenler mi takdir görecektir. Türk milleti bu iki seçimlerden birine evet diyecektir. İnancım odur ki kötü gidişe vurulacak kelepçe olacaktır.

‘ALAYI ZANGIR ZANGIR TİTREYECEK’
 
Ayağa kalkan Türk milleti AKP’ye sandıkta cevap verecektir. Başbakan Erdoğan’ın hakaret dolu açıklamaları, PKK sevdası hak ettiği karşılığı almalıdır. 30 Mart’ı ilk çıkış kapısı olarak görüyoruz. Başbakan Erdoğan seçimleri bir güven oylaması olarak görmektedir. 30 Mart 2014’te yapılacak seçimler cumhurbaşkanlığı seçimleri için de provadır. Her hal ve tavrından görülüyor ki başbakanı korku sarmıştır.
İlişkilerindeki gel gitler panik ataklar geçirdiğinin işaretleriyle doludur.

Korkunun ecele faydası olmadığı gibi 30 Mart’ta da olmayacaktır. 118 gün sonra kolu kanadı kırılacaktır. Uyanan Büyük Türk milleti oyunu bozmaya karar vermiştir,Türk milleti geleceğini tayin etmek için sabırsızdır.

Kaldı ki tüm gelişmeler bunları doğrulamaktadır. AKP, CHP ve BDP birbirinin gıdasıdır, bir olmasa diğerine ihtiyaç kalmayacaktır. 30 Mart seçimleri alayını zangır zangır titretecektir.

Seçimlere katılacak AKP adaylığını koruyan bir tavır görülmekte ve anlaşılmaktadır. Mali idareler seçimlerinde aday olacak üyelerin istifa etmek gerekmediği açıklanmıştır. Yani görevlerinden ayrılmalarına gerek görülmemiştir. YSK’nın çok değerli üyeleri bu kararı alırken neleri hesaba katmışlardır? AKP’li adaylar korunup gözetilmektedir. Bakanların koltuklarından ayrılmadan seçime soyunmaları adil değildir.
Bir yanda seçim hazırlığını sürdürmeye çalışan adaylar, diğer tarafta devleti arkasına adaylar olacaktır. Bu demokrasiye kara çalmaktır.

AKP de bu kararı meşru kabul etmektedir. YSK bu kararı alırken tavsiye almış mıdır? Başbakan Erdoğan demokrasinin zerresini için de taşıyorsa adayların istifasını istemelidir. Görevlerinden çekilmeden aday olurlarsa demokrasi zedelenecektir. (LAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com