Bahçeli Erdoğan'a Büyük Koz Verdi!

Bahçeli Erdoğan'a Büyük Koz Verdi!
MHP genel merkezinin referanduma 'hayır' deme kararı alması parti teşkilatını da rahatsız etti..

Darbecilerin yargılanmasının yolunu açan anayasa değişikliği için 'hayır' kampanyasını bizzat Devlet Bahçeli, başlattı.

Örgütlerin bazı illerde 'evet' kampanyası yürüttüğü belirtilirken MHP Mersin teşkilatından Hüseyin Hasırcı, 'evet' demeleri için teşkilatlara mektup gönderdi.

Mersin’in Akdeniz ilçesinde Ergenekon Taşımcılık isimli şirketi işleten MHP’li Hüseyin Hasırcı, “Partinin referandum politikası çok kötü, bütün bölücüler hayır derken benim partim nasıl hayır der, Devlet Bahçeli nasıl hayır der." ifadelerini kullandı.

ÜLKÜCÜLER DIŞLANDI

Hasırcı referandum konusunda MHP’nin son derece yanlış bir politika izlediği görüşünde. Bahçeli'nin Başbakan Tayyip Erdoğan'ın eline koz verdiğini düşünüyor. Başbakanın PKK ve MHP’yi aynı kefeye koyduğu bir süreçte, Oktay Vural’ın Meclis'te vuvuzelalı açıklama yapmasını son derece yanlış ve üzücü buluyor. Geçmişte MHP’ye hizmet eden insanların rant kavgası yüzünden partiden dışlandığını belirtirken MHP’nin diğer partilerden bir farkının kalmadığını vurguluyor.

PKK 'HAYIR' DEDİĞİ İÇİN

Hüseyin Hasırcı, referanduma 'evet' oyu verme gerekçelerini şöyle özetledi: “Askerime ve polisime kurşun sıkanlar hayır dediği için, kendi partisini yönetmekten aciz ne yaptığını bilmeyen bir lider hayır dediği için, 12 Eylül öncesi bu vatan için mücadele etmiş şehitlerin ruhlarını şad etmek için, içki sofralarını referandum sonrasına erteleyip, camileri ve iftar çadırlarını ziyaret edin diyenler hayır dediği için evet diyorum."

Taşımacılık şirketinin adı Ergenekon olduğu için yanlış anlaşılmış Hüseyin Hasırcı. Bu adın Ergenekon örgütüyle alakasının olmadığını ancak insanların bunu farklı yorumladığını belirtti. Hasırcı “Özellikle Mersin’deki PKK üyelerinden tehdit aldım. Kızımın fotoğraflarını çekmişler, 15 gün önce arabam taşlandı. Hala MHP’liyim ama yaşananlar sebebiyle yüreğim yanıyor. Çok çilesini çektim ama gurur duyuyorum Ergenekon isminden' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com