Bahçeli: Fire bizden değil

Bahçeli: Fire bizden değil
Seçimlerin öne alınmasını öngören anayasa değişiklik teklifinin 8 fireyle 'referandum eşiğini' aşamadan kabul edilmesinin ardından açıklama yapan MHP lideri Bahçeli, 'daha önceki irade beyanına paralel hareket ettiklerini' söyledi.
Yerel seçim tarihinin 5 ay öne alınmasını öngören anayasa değişikliği teklifinin sürpriz bir şekilde 360 oyla geçmesi 'referandum' ihtimalini doğurdu. 
 
Konuyla ilgili açıklama yapan MHP lideri Devlet Bahçeli, oylamada yaşanan firenin kendilerinden kaynaklanmadığını söyledi.
 
Bahçeli şunları söyledi:
 
''İnancım odur ki TBMM'de bulunan arkadaşlar daha önceki irade beyanına paralel hareket ederek kabul oyunu vermişlerdir diye düşünmekteyim. Böyle bir durum karşısında MHP, sayın Cumhurbaşkanı tekrar Meclis'e gönderirse, referandum yolu itibariyle, o zaman MHP Meclis'te var olan iradesini devam ettirir.
 
Ama Cumhurbaşkanı'nın tasarrufu ne olursa olsun, geri çevirmedi; o zaman seçimlerin bundan böyle zamanında yapılması noktasında MHP yoluna devam eder. 29 Mart 2014 tarihinde seçimlerin yapılması konusunda da herhangi kendisine göre bir sakıncası yoktur. MHP 27 Ekim'e de, 29 Mart'a da hazır.''
 
8 FİRE VAR
 
Teklifi hazırlayan AKP ve MHP'nin Meclis'teki toplam sandalye sayısı 377 bulunuyor. Mazeretli odukları gerekçesiyle AKP’de 4; Meclis’te 51 sandalyesi olan MHP’de de 5 milletvekili oylamaya katılamadı. Bu durumda iki partide oylamaya katılan 368 kişiden 8’inin teklife ‘hayır’ oyu verdiği ortaya çıkıyor.
 
AKP'li yetkililer, gizli oy nedeniyle firenin nereden kaynaklandığını tespit şanslarının bulunmadığını vurguladı. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com