'Bahçeli G.Antep'in Üzerini Çizdi İstifa Ediyoruz'

'Bahçeli G.Antep'in Üzerini Çizdi İstifa Ediyoruz'
Devlet Bahçeli'yi suçlayan istifacı MHP'liler bir basın açıklaması yaptı...

MİLLETVEKİLİ adayı olmak için görevinden istifa eden MHP Gaziantep İl Başkanı Avukat Mehmet Özdemir, MHP Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Avukat Oğuz Hocaoğlu, Şahinbey İlçe Başkanı İsmet Şerbetçi ve Şehitkamil İlçe Başkanı Ramazan Horuz, partilerinden istifa ettiklerini açıkladı.

BAHÇELİ GAZİANTEP'İN ÜZERİNİ ÇİZDİ
Düzenledikleri basın toplantısında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi suçlayan istifacılardan Genel Merkez Disiplin Kurulu üyesi Oğuz Hocaoğlu, şunları söyledi: "Genel Başkanımız Devlet Bahçeli ile 31.01.2011 tarihli görüşmede ilçe başkanlarımızın bazı konulardaki görüş ve temenenilerini kendilerine ilettim. Sayın Genel Başkanımız bu görüşmede bana Gaziantep'in kendisini ilgilendirmediğini, üstünü çizdiğini, gazilik unvanının da artık kalmadığını söyledi. Bu durum beni ziyadesiyle üzdü" dedi.

BAŞKA BİR PARTİDEN GÖREV ALMAYACAĞIZ
Bahçeli'nin "İsteyen ilçe başkanı istifa edebilir" sözlerinin ilçe başkanlarının istifasına yol açtığını iddia eden Hocaoğlu, "Onların istifa ettiği bir durumda ben de genel merkez disiplin kurulu üyeliğinden ve MHP'den istifa ediyorum. Bu istifamız milliyetçiliğimizden, vatanseverliğimizden, ülkücülüğümüzden veya başka bir partide görev yapmak düşüncemizden değil, genel merkezin ve genel başkanımızın çevresindekilerin tutum ve davranışlarındandır" diye konuştu.

BAHÇELİ AKP'YE TEK BAŞINA İKTİDARIN YOLUNU AÇIYOR
Hocaoğlu, Genel Başkan Devlet Bahçeli ve çevresindekilerin amacının, MHP'yi yüzde 10 barajın altında bırakarak Ak Parti'nin tek başına iktidarının yolunu açmkak olduğunu iddia etti. Milletvekili adayı olmak için daha önce MHP İl Başkanlığı görevinden istifa edenı Mehmet Özdemir de, partiden istifa nedenini açıkladı. MHP'nin öz evladı olduklarını belirten Özdemir, ancak liderin etrafına örülen duvarı aşamadıkları için istifa ettiklerini söyledi. Partiden kaç kişinin istifa ettiği sorusuna Özdemir, "Allah bilir" yanıtını verdi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com