Bahçeli Gül'ün Gezisini mi Kıskandı!

Bahçeli Gül'ün Gezisini mi Kıskandı!
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Diyarbakır gezisini gündeme getiren Bahçeli, Gül'ü kural çiğnemekle suçladı.

İşte Devlet Bahçeli'nin konuşmasından satır başları:

2011 yılının milletimize istikrar ve güzellikler getirmesini dilyoruz. Ne var ki AKP'nin 9. yılında çok ağır sorunlar altında ezilen aziz milletimiz korkunun ve çaresizlliğin altındadır.

Halkımız, çatışma ve kamplaşmadan, gerilim ve politikadan bezmiştir. Sefalet şartlarında yaşamını sürdüren milletimiz hükümetten artık bıkmıştır. Milletimiz yapacağı seçimde iyiyi, güzelliği, doğruyu seçecektir.

Eğer bugün Türkiye'de ayrışma ve bölünme korkuları doruğa çıkmışsa bunun sorumlusu AKP'dir. Ancak milletimiz bu defa AKP çirkin yüzüne kanmayacak sandıkta cevabını verecektir.

Türk milleti seçimlerde faturayı ortaya koyacak. AKP hükümetine de hakettiği dersi mutlaka verecektir.

Gün geçtikçe her iktirdarın yozlaştığı bir gerçektir. Yozlaşan hükümetlerin yerine daha güçlü hükümetlerin gelmesi demokrasinin bir gereğidir.

AKP hükümeti yetersiz kalmıştır. Ve milletimizi karanlığın içine çekmiştir. Ekonomi batmış ülkemiz bir erezyonun içine çekilmiştir. Sırf bu hususlar bile başlıbaşına bir iktidarın değişmesi için yetersizdir.

Bir iktidarın değişmesi için yeterli şartlar oluşmuş, sıra bunun sandıkta gösterilmesine gelmiştir.

AKP hükümeti bizden çaldığı oylarla yeni bir dört yıla ihtiyaç duymaktadır. PKK açılımı için AKP'nin varlığına ihtiyaç vardır. Aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı seçimleri için hazırlığa geçen Recep Tayyip Erdoğan seçimleri kendisi için dönüm noktası olarak görmektedir.

Değerli vekiller yeni yılın bu ilk günlerinde sürekli ivme kazanan tehditlerin üzerinde özenli bir şekilde durmak gerekmetedir. İki dilli hayat taleplerinin çoğalması resmi işlemlerin başka bir dille yapılması PKK açılımının doğurduğu sonuçlardır. İki dilli eğitim isyanları Allah korusun bütün birliğimizi ve beraberliğimizi ortadan kaldıracaktır. Bugün ikinci dillin hayata geçirildiği söyleniyorsa bunun sebebi AKP hükümetidir. AKP hükümeti, bölücü terörün mesafe almasını ve dağdaki canilerin yolunun açılmasını sağlamıştır.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Diyarbakır gezisinde farklı dillerde pankartlar açılarak bir kural çiğnenmiştir. Ayrıca, Abdullah Gül'ün Diyarbakır gezisi, Diyarbakır Belediyesi'nin internet sitesinde iki dilde yayınlanmıştır.

Diyarbakır Belediyesi 2011 yılında su faturasının Kürtçe yazılmasını talep etmiştir. Ve bir çok alanda da Kürtçe ve Türkçe'nin bir arada kullanıması istemiştir.

Sayın Cumhurbaşkanı bütün bunları bilerek Diyarbakır Belediyesi'ni ziyaret etmiştir.

Belediye hizmetleri kamu hizmetleridir. Kamu kurumlarında Türkçe'den başka bir dil kullanılması tartışmaya açık değildir.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün dile getirdiği bazı beyanlarınıda çok vahim buluyorum. PKK açılımında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Erdoğan'ın söylem ve eylem birliğinde olduğu çok açıktır.

Ancak bilinmelidirki MHP var olduğu sürece Türk kimliğinin yok edilmesi asla var olmayacaktır. Biz herkesin ana diline saygı duyuyoruz. Ancak kamu ve eğitim kurumlarına girmesini istemiyoruz.

Böyle bir alçalmadan hesap sormak bizim en büyük görevimizdir bundan kimsenin şüphesi olmasın.

Kriz fırtınasından ağır darbe yemiş olan ekonoik sistem, aş ve iş üretememiştir. Sıcak para sahipleri geçtiğimiz yılda çok kazanmışlar gelirlerini ülke dışına çıkarmışlardır. İhracat düşmüş, ithalat yükseliş göstermiştir. İhracatta tarihi rekorlar elde edildiği sözleri gerçeği yansıtmamıştır. Sıcak paraya dayalı ve bağımlı ekonomi yoksul vatandaşlarımızın umutlarını yok etmiştir.

Üniversite mezunu gençlerimiz iş bulma umudu neredeyse yok olmuştur. Başbakan Erdoğan'ın her konuşmasında 2002 şartlarıyla bugünü karşılaştırması milletimizin karınını doyurmamıştır. Kredi kartı sorunlarının arttığı gıda fiyatlarındaki zararların çoğaldığı günlerde ekonomik sitemin iyi işlediğini ifade etmek şuursuzluktur. Pembe tablo çizen sözler aldatma ve kandırmadan ibarettir. Eğer buna sevinen varsa bunun hesabını sormakta bizim görevinizdir.

Muhterem çiftçi kardeşilerimizin ve esnafımızın elleri AKP hükümetinin yakasında olacaktır.. Komik zamlar alan memurlarımız da AKP hükümetine bu durumun hesabını soracaktır. Bu karanlık sürüklenişi durdurmanın tek yolu seçim sandığıdır.

Konuşmama son verirken hepinizi saygıyla selamlıyorum...

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com