Bahçeli: "Hesap Sormazsam Namerdim"!

Bahçeli: "Hesap Sormazsam Namerdim"!
MHP lideri Bahçeli, Hatay'da sert konuştu...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ı, tüm kurumları AKP'leştirmeyle partisini ve kendisini kurtarmaya çalışmakla suçlayarak, "Ne yaparsan yap, hangi anayasayı değiştirirsen değiştir, hangi Anayasa Mahkemesi'ne nasıl şekil verirsen ver, savcılar, hakimlerde nasıl atama yaparsan yap, yolsuzluğun, yoksulluğun hesabını sormazsam namerdim" dedi.

"PKK'NIN TALEPLERİ NE, NİYE AÇIKLAMIYORSUN"
Hatay'da üç günlük ziyaretler gerçekleştiren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Belen ilçesinde belediye hizmet binasının açılışına katıldı. Burada kalabalık partili topluluğuna hitap eden Bahçeli, Abdullah Öcalan'ın, hükümete haber gönderdiğini, avukatları çağırıp onlara da hükümete bir yol haritası verdiğini ifade etti. Bahçeli, "Şimdi Ağustos ayında hükümete verilen bir İmralı canisinin bir yol haritası var. Niye bunu açıklamıyorsun sayın başbakan, bu gerçeği millete niye anlatmıyorsun, bu caninin talepleri ne, bölücü terörün talepleri ne, Avrupa'nın Amerika'nın talepleri ne, PKK'nın talepleri ne bunları millete niye anlatmıyorsun da bir açılım zırvasıyla milleti kandırıyorsun!" dedi.

Bugünkü hükümetin Türkiye'nin beka sorununu derinleştirdiğini, Türkiye'nin kardeşliğini bozduğunu, sosyal dokuyu zedelediğini vurgulayan Bahçeli, bunlardan fırsat bulamadığı için de işsizin, esnafın problemlerini çözemediklerini söyledi. Gazetelerin üçüncü sayfalarının okunamaz hale geldiğini de söyleyen Bahçeli, "Televizyonların haberlerini, hatta ve hatta ana haberlerini çoluk çocuk takip edemez hale geldik. Bu kadar ülkeye zulüm yapılamaz. Bu kadar insanların maddi ve manevi dengesiyle oynanamaz, ruh dengesi bozulamaz. Sağlıklı bir millete ihtiyaç var. Kardeşliğin temeli buradadır zaten" diye konuştu.

"HESAP SORMAZSAM NAMERDİM"
8 yıldan bu yana ülkenin yönetilemediğini, AK Parti yönetiminde bütün unsurlarıyla bir gerilim yaşadıklarını söyleyen Bahçeli şöyle devam etti:

"Anayasanın üç maddesine ihanet eden bir siyasi kurumun Anayasa Mahkemesi üzerindeki kararlarını bundan böyle hiç sayabilecek bir AKP'leştirmeyle Recep Tayyip Erdoğan partisini ve kendisini kurtarmaya çalışıyor. Şimdi söylüyorum, Belen'den bu tarafa baktığımda Çukurova'ya sesleniyorum, bu tarafa baktığımda Amik ovasına sesleniyorum, ikisinden beraber de Türkiye'ye sesleniyorum; ne yaparsan yap, hangi anayasayı değiştirirsen değiştir, hangi Anayasa Mahkemesi'ne nasıl şekil verirsen ver, savcılar, hakimlerde nasıl atama yaparsan yap, yolsuzluğun, yoksulluğun hesabını sormazsam namerdim."

"TEK SAĞLIKLI YOL MİLLET İRADESİ"
Bu iktidarın yıprandığını, artık ülke yönetemeyeceğini savunan Bahçeli, "Kendisinden hesap sorulacağı korkusuna kapılmış, iktidarda kalabilmek için her yola başvuruyor. Ama bunu yaparken Türk milleti bir karar vermek durumunda bu karar demokrasi içerisinde olmalı. Bu karar darbeyle olmuyor, bu karar ara rejim yaşamakla olmuyor. Bu yollarla Türkiye'yi düzeltmek mümkün olmuyor. Tek sağlıklı yol millet iradesidir. Bir ülkede iktidarları belirleyen temel unsur, millet iradesi olmalı. İç ve dış odakların şekillendirdiği bir iktidar, şimdiki teslimiyetçi iktidar görüntüsü veriyor" şeklinde konuştu.

"MHP 24. DÖNEM İKTİDARA TALİP"
Başta AK Parti'li vatandaşlar olmak üzere bütün siyasi partililere seslendiğini sözlerine ekleyen Bahçeli şunları kaydetti:

"AKP artık ülkeyi yönetemiyor. Tükenmiş, bunu kin ve hırs haline dönüştürmek, zulmü getirir, zulüm zalimler yetiştirir. Onun için zulme de, zalime de ihtiyaç yok bu ülkede. Birliğe, sevgiye, kardeşliğe ihtiyaç var. O zaman bu tahribatı durdurabilecek bir onarım veya toparlanma iktidarına ihtiyaç var. Bu kim olabilir bunu düşünmek lazım. Kısacası Türkiye'ye yeni bir kan, yeni bir can ihtiyacı var. İşte yeni kan ve yeni can milletimin geleneğinden şekillenmiş Milliyetçi Hareket Partisi'dir. Milliyetçi Hareket Partisi 24. dönem iktidara taleptir. Nasıl ki Belen'de Kırıkhan'da ve diğer yerlerde olduğu gibi mahalli yönden iktidar olan bir partinin artık zamanı ülke yönetiminde iktidar olmaktır."

AÇILIŞ KURDELESİNİ AYDIN'A KESTİRDİ
Bahçeli, belediye hizmet binasının açılış kurdelesini yanına çağırdığı Koray Aydın'a kestirdi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın, MHP lideri Bahçeli'nin sözlerini "sokaktaki vatandaş ağzıyla konuşuyor" diyerek nezaketsiz bulduğu yönündeki açıklamasının gazeteciler tarafından hatırlatılması üzerine Bahçeli "Başbakan yardımcısına çok da yakışmayan bir davranış. Sokaktaki vatandaşlar kendisini başbakan yardımcısı yapan vatandaşlardır. Dolayısıyla sokaktaki vatandaşlara saygı duymak, nezaket göstermek gerekmektedir. O nezaketi sayın Arınç öğrensin" diye cevap verdi

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com