Bahçeli Kadroyu Yeniliyor!

Bahçeli Kadroyu Yeniliyor!
MHP'de ikinci kaset şoku sürerken, Bahçeli'nin seçim sonrası olağanüstü kurultaya gideceği öğrenildi.

SON bir ay içinde, MHP'li bazı üst düzey yöneticilerin gizli kamera kayıtlarının merkezi ABD'de bulunan internet siteleri aracılığı ile kamuoyuna yansıtılmasına ilişkin tartışmalar sürüyor. Son olarak Genel Başkan Yardımcısı Bülent Didinmez ile eski İstanbul İl Başkanı İhsan Barutçu'nun, görüntülerin internete sızdırılması MHP lideri Devlet Bahçeli'yi parti kadrolarında değişikliğe gitme konusunda harekete geçirdi.

'MHP'siz Meclis istendiğini' sıkça tekrar eden Bahçeli'nin, 12 Haziran seçimlerinden sonra olağanüstü kurultayı toplayarak kurmay heyetini yenilemesi bekleniyor. MHP Tüzüğü'ne göre Bahçeli'nin olağanüstü kurultay toplama hakkı bulunuyor.

SÖZLÜ İSTİFALARINI ALDI

MHP Lideri Bahçeli, dün Genel Merkez'de bazı kurmaylarıyla durum değerlendirmesi yaptı. Daha önce 'Kendinden şüphesi olan beklemesin, istifa etsin' diyen Bahçeli, İstanbul adayları Didinmez ve Barutçu'nun istifalarını sözlü olarak aldı. İstifaların yazılı olarak da alınması bekleniyor. İki ismin milletvekili adaylığından da çekilmeleri bekleniyor.

NEDEN İSİM VERDİ?

MHP lideri Bahçeli'nin İstanbul'daki aday toplantısında kaset siyaseti'nin arkasında isim olarak neden işadamı Faruk Bayındır'ı işaret etmesinin sebebi de ortaya çıktı. İlk kasetlerin internette yayınlanmasının ardından konunun araştırılması talimatını veren Bahçeli, 'Kaynağın ABD olduğunu belirledik' demişti. Bahçeli'ye gelen bilgilerde söz konusu görüntülerin yayınlandığı sitelerin domain ücretinin Türkiye'den ödendiği bilgisi de yer aldı. MHP'nin iddiasına göre ödeme Bayındır'a ait kredi kartıyla yapıldı. Bahçeli de bunun üzerine ismi verdi.

Kasetlere İnceleme

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, MHP'nin bazı yöneticileriyle ilgili gizli kamera görüntülerinin internette yayınlanmasıyla ilgili inceleme başlattı.
Milletvekili adayı da olan MHP Genel Başkan Yardımcıları Recai Yıldırım, Metin Çobanoğlu ve Bülent Didinmez ile eski İstanbul İl Başkanı İhsan Barutçu'nun uygunsuz görüntüleri bulunduğu belirtilen videolar internet ortamına düşmüştü. MHP'de bu gelişmeler yaşanırken Beşiktaş'taki özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nda basın savcısı olarak görev yapan Ali Haydar, görüntüler ve gazetelere yansıyan haberleri inceliyor. Soruşturma başlatılıp başlatılmayacağı inceleme sonucu belirlenecek.

Bu bir insanlık suçu

Kasette görüntülerinin yer aldığı iddia edilen MHP Genel Başkanı Yardımcısı Bülent Didinmez, yazılı açıklamayla sessizliğini bozdu, ve şöyle dedi : Siyasi rekabet içerisinde gözü dönmüş, vicdanı kararmış bazı siyasi figürlerin yapacakları bir şey kalmadığında 'siyasetin özeli olmaz' yalanına sarılarak 'özel hayatlar' ifşa edilmekte. Şahsım böyle bir durumla karşı karşıya. Aile hayatı hukukiliğini sürdürmeye devam ediyor olsa da bazı zamanlarda fiili varlığından bahsetmek mümkün olmamakta. 'Özel yaşama alanıma' girilmesi en büyük insanlık suçlarından birisi olsa gerek.

Bahçeli'ye 50 bin liralık dava açtı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin skandal kasetler konusunda adını işaret ettiği işadamı İbrahim Faruk Bayındır iddiaları reddetti. 'Benim ismimi nereden çıkardığını Bahçeli'ye sorun' diyen Bayındır, 'Sayın Bahçeli'nin kasıtlı olarak yanlış bilgilendirilmesinden kaynaklandığını düşünmekteyim. Yabancı bir ortağım yok, hiçbir MHP'liyi de tanımam' dedi.
Bahsedilen internet siteleriyle bağlantısı olmadığını söyleyen Bayındır şöyle devam etti: Kasetlerin siyasi rant elde etmek için yayınlanmasını son derece şerefsizce ve alçakça bir eylem olarak görüyorum. İnançlı bir işadamıyım. Sabaha kadar uyumadım.'

Bayındır, Bahçeli hakkında kendisine hakaret ettiği ve iftirada bulunduğu gerekçesiyle Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Ayrıca 50 bin TL'lik maddi ve manevi tazminat istemli dava açtı. Bayındır, kredi kartı ve cep telefonu numaralarını da duyuraya ekledi. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com