Bahçeli Öğrenci Protestolarından Endişeli!

Bahçeli Öğrenci Protestolarından Endişeli!
Devlet Bahçeli, düzenlediği basın toplantısında öğrenci protestolarıyla ilgili uyarıda bulundu..

PROTESTOLAR YASAL ZEMİNDE OLMALI
Türkiye sosyal şiddet, anarşi ve terör olaylarıyla uzun yıllardır karşı karşıya. Öğrencilerin örgütlenmelerine, siyasi, sosyal, ekonomik olaylara bakışlarına ifadelerini yasa içerisinde eylemle göstermelerini makul karşılamakta fayda var.

Bu ülke acı tecrübelerle karşı karşıya kalmıştır. Geçmişte öğrenci-polis çatışmalarıyla çok büyük gerilimler yaşanmıştır. Üniversite yönetimi, valilikler ve emniyet yetkilileri olaylara geçmişteki birikim çerçevesinden dikkatle yaklaşmalı. Emniyetin daha az şiddete karşılık vererek olaylara yaklaşmalı.

İstanbul'da bir eylem ortaya konuyor, eylem TBMM'nin önünde sürdürülüyor. Daha sonra SBF'de devam ettiriliyor. Burada öğrenciler konuşmada bulunacak olan siyasileri konuşmalarını dinlemeden tepkilerini ortaya koyuyor. Bir kesim gençlik 68'deki olaylar gibi olayların içine çekilmeye çalışılıyor.

OLAYLAR 68'Lİ YILLAR ENDİŞESİ YARATTI
Bir avuç genç kesim herhangi bir ifadelerini ortaya koymak için gelmişlerse dahi sayın Başbakan'ın geçmişteki tecrübelere dayanarak öğrencilerden bazılarını alarak görüşmesi olayları önleyebilirdi.

Ama daha sert tepkiler bugün yine Türkiye'yi 68'li yıllara taşıyan olaylara gitmektedir. Öğrencilerin demokratik haklarını kullanarak görüşlerini mitinglerle ifade edebileceklerine inanıyorum. MHP tek başına seçime girme yolundadır. İttifaka kapalıyız, seçime kendi başımıza gireceğiz

BDP'NİN ÖZ SAVUNMA GÜCÜ HAREKETİ
Türkiye'nin bölünmesine giden yolda önemli bir aşama olarak planlanmıştır. Bu tür hareketlere fırsat tanımamalıdır

WIKILEAKS BELGELERİ
Bu tür belgelerin internet aracılığıyla dünya kamuoyuna sunulmasının kaynağına baktığınızda birinci kaynak büyükelçilerin yorumları. İkinci kaynak büyükelçilik mensuplarının medya, basın ya da bazı kurumlarla kurdukları iletişim sonucunda elde ettikleri bilgiler, Diğer görüş de iki ülke arasındaki resmi tutanaklardır. MHP üçüncü yaklaşımı benimser. Ancak bir internet sayfasıyla, bir takım yanlış doğru bilgilerle, Türkiye'de bunu iktidara karşı bir siyasi malzeme olarak kullanmak ucuz bir siyaset olur. Doğruluğundan emin olmadığımız olaylarda herhangi bir değerlendirme yapmayı doğru bulmuyoruz. Daha internet bilgilerinin yüzde 10'u dahi açıklanmamış.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com