Bahçeli: Senden korkan senin gibi olsun!

Bahçeli: Senden korkan senin gibi olsun!
MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında gündemi değerlendirdi.

MHP grup toplantısında konuşan Devlet Bahçeli milletvekillerine seslendi.
 
İşte Devlet Bahçeli’nin MHP grup toplantısı konuşmasından satır başları:
 
Geçtiğimiz yıl açılan şirket sayısı geçen yıla göre yüzde 27.3 oranında azaldı. Kurulan her 100 şirket içinden 46′sı kapanmıştır.
 
Türkiye’nin dış borcu on yılda yüzde yüz 65 artış göstermiştir. İç borcumuz 2012 sonunda 408. 3 milyar liraya sıçramış, yüzde 63 yükselmiştir. Tüketici kredileri ve kredi kartı batağı iyice derinleşmiştir. 2002 yılına göre kredi kartı borçları 89.6 kat artmıştır.
 
AKP zihniyeti, vatandaşlarımıza 10 yılda 10 kat borçlandırmışlardır. Erdoğan’ın övündüğü ekonomik gelişmeler bunlarla sınırlı değildir. 2012 yılı büyümesi yüzde 2.2 olarak gerçekleşti. Bu büyüme oranıyla vatandaşlarımızın sorunlarına çare bulmak elbette ki çok zordur. Türkiye 2023 yılında Dünyanın ilk 10 ekonomisi içinde yer alacaksa, yüzde 7 büyümekten başka şansı yoktur.
 
Enflasyon başını kaldırmış, tüketici fiyatları 7.3′e ulaşmıştır. Çoğalan borçlar, fakirleşen geniş toplum kesimleri, gelir dağılımındaki adaletsizlik, ekonomideki kara mizahın özeti şeklindedir. Emekli meseleleri hala çözülmemiş, çiftçilerin külfeti azaltılmamıştır. Memur ise tedirgindir. Kamuoyuna yansıyan yeni düzenlemeler nedeniyle endişeli.
 
AKP’nin ekonomideki çizdiği toz pembe tablo gerçekleri yansıtmamaktadır. Vatandaşların hayatı perişan oldu, hacizler arttı. Mağduriyetler her yöne sıçradı. İşçi ve Memur zor duruma düştü, Emekli ekmek alamayacak duruma düştü, çiftçi tükendi, sanayici hükümet baskısından bunaldı. Dul ve yetimler uzanacak bir el beklemekte. Ne büyük bir talihsizliktir ki, Erdoğan’ın mağdur ettiği insanların çığlıkları karşısında kalpleri ve vicdanları mühürlüdür.
 
HESABINI VERECEKLER
 
Yaptıklarının karşılığını misliyle alacaklardır. Bunu yapmakta MHP’ye düşecektir. İşsizlik ve yoksulluk kader olmaktan çıkacak.
 
ÇÖZÜM SÜRECİ
 
Yargılanan milli varlık hakları Türkiye’nin elini kolunu bağlamaktadır. Türkiye’de iyi şeylerin umut verici gelişmelerin olmadığı tüm yönleriyle malumlarımızdır. Milli birliğimiz, huzurumuz ve saadetimiz budanmaya, tırpalanmaya çalışılmaktadır. Nerden bakarsak bakalım, karşımızdaki meselelerin boyutu, ağır ve vahim bir düzeydedir. Türk milletinin çözülmesi ve bölünmesi çirkin bir rekabet, utanma hissiyatını kaybetmiş vicdansızlar tarafından sergilenmektedir. Türke dair ne varsa rencide edilmekte, hırpalanmaktadır. Bugünkü bunalım ortamında tüm sorunların merkezi olarak Türk kimliğinin varlığı gösterilmektedir. Bu iç karartıcı ve yürek burkucu tablo milli vicdanları hüsrana uğratmaktadır.
 
“ÇÖZÜM SÜRECİ HAİNLİĞİ”
 
Maalesef ülkemiz her alanda ricat hali yaşamaktadır. Yenilgi her seviyede hissedilmektedir. Kötülük ivme kazanmakta ve karamsarlık alanı genişletmektedir. Marjinal hevesler beslenmekte, köhne hesaplar canlandırılmakta, küflenmiş arayışlar cesaretlenmektedir. Türkiye köklerinden koparılmaktadır. Tehditler had safhada artmış bulunmaktadır. Çözüm süreci isimli hainliği Başbakan Erdoğan kabullendirmek için başvurmayacağı çirkinliğin olmayacağını şimdiye kadar ispatlamıştır.
 
Başbakan ve hükümet bölünmeden fayda ummaktadır. Terörist Öcalan’dan hikmet beklemektedir. Kandil’deki camilerden lütuf beklemektedir. Elbette bunlar bir hükümet ve siyasi yönetim açısından yüz karası tavırlardır. Başbakan Erdoğan’ın yaptığı bütün konuşmalarında, gezdiği konakladığı bütün yerlerde bir tek konusu Türk milletinin nasıl çözüleceği konusunda fikir öne sürmek olmuştur. Bunun dışında istismarın çamurlu sularında kulaç atmaktadır. Efendimizin kutlu mesajlarını eşkıyayı aklamak ve bölücü canileri haklı göstermek için yüzsüzce kullanmaktadır. Kontrolden çıkmış, dengeyi kaybetmiş, şuur kaybı eşliğinde insanı vasıflarını İmralı ve Kandil tezgahında kaybetmiştir.
 
PKK’YI MEŞRULAŞTIRMAK İSTİYORLAR
 
AKP hükümeti PKK’yı meşrulaştırmak için elinden geleni yapmaktadır. Bir yandan sözde akil insanlar heyeti, harıl harıl AKP ve PKK’nın emirnamelerini yerine getirirken, diğre yandan Başbakan ve arkadaşları milli vicdanları kanatmakla meşgul olmuşlardır. Bir diğer taraftan PKK’nın dağ kadrosuyla İmralı canisi arasında mesajlaşma trafiği almış başını giderken, diğer yandan Kandil temasları sürmüştür.
 
4. YARGI PAKETİ
 
Bu sırada yargı paketi kabul edilmiş, PKK’ya bol kepçeli bir ikramda bulunulmuştur. Bildiri ve açıklamalarda bulunmak suç kapsamından çıkarılmıştır. Özet olarak PKK propagandasına yasal kılıf dikilmiş, Öcalan posterlerini taşımak yasal olmuş, terörist düşünceleri şiddete başvurmadan savunmak yasal hale gelmiştir. 8 kamu görevlisinin teslim tutanaklarıyla alınmasının al ver sürecinin parçası olduğu bugün daha da netleşmiştir. Bugün de KCK sanıkları ailelerine kavuşmaktadır.
 
PKK üniter devlet yapısının sakatlanmasını teklif etmekte, AKP bunu iştahla hayata geçirmektedir. PKK, Türk ifadesini her taraftan silmek istemektedir, AKP bunu hayata geçirmektedir. PKK, jest yapmakta, AKP mest olmaktadır. İmralı canisi 1921 Anayasını övmüş, aynısın Erdoğan’da söylemiştir. İmralı canisi sözde akil insanlar heyetinin kurulmasını, hakikatleri araştırma komisyonunu kurulmasını bastırmış, Başbakan Erdoğan’da gereğini yapmıştır. İmralı canisi ile Başbakan Erdoğan, tencere kapak misali birbirini bulmuş, hedefleri kesişmiştir.
 
‘AKİL İNSANLAR’DAN BÖLÜCÜLÜK CÜMLELERİ
 
Türkiye’nin farklı illerinde bölücülüğün kabullenmesi için 63 aklı karışık, çözüm ve barış ezberiyle ortalıkta dolanmaya şevkle koyulmuşlardır. Kimisi Kürt kökenli kardeşlerimizin toplam sayısın vermiş, 63 aklı karışıktan biri PKK’Ya tazminat verilmesini istemiş. Bir başkası terörist başının serbest kalmasıyla ilgili bayağı düşüncelerini paylaşmıştır. İşte sözde akillerin kısa zaman süresince seslendirdikleri düşüncelerden bazıları bunlar olmuştur. Bu sözlerin sahipleri acaba bölücü değil midir? Bu sözde akiller PKK’nın mı yoksa milletin mi yanındadır. Yoksa şerefli Türk askerinin mi yanındadır. Bizim 63′lüklerle ilgili söylediklerimiz bir bir ortaya çıkmaktadır. Hayatlarında bir tek gün Türklüğü ağızlarına almamış, bayrak diyememiş PKK havarileri bu 63′lükler içindedir. Akil insanlar Türk milletini sırtındaki kamburdur. Bunlar unvan avcısıdır, para ve şöhret avcısıdır. Bunların derdi anaların ağlamaması değil, bölücülüğün kurumsallaşması ve PKK’nın dağdan inerek Türkiye’yi esir almasıdır.
 
YÜCE DİVAN
 

Başbakan Erdoğan, Moğolistan dönüşünde yaptığı açıklamada Meclis’te bir araştırma komisyonu kurarak, bizim de içinde olduğumuz koalisyon hükümeti dönemini inceleteceğini açıklamıştır. Bugüne kadar hiçbir soruşturmaya tabi olmayan şahsım hedef alınmış, hazırlanan fezleke Meclis’e gönderilmiştir. Anlaşılan hükümet, ihanet sürecine direnenlerden bu yolla hesap soracaktır. Hakkında birçok konuda fezleke bulunan birisi, bize dürüstlük dersi vermeye çalışacaktır. Sayın Başbakan, bilmelisin ki, senden korkan senin gibi olsun. Kalpazanlara eyvallahımız yoktur. Kamunun tüm bankalarını peşkeş çekenlerden öğreneceğimiz bir şey de olmayacaktır. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com